Hüseyin Kılavuz’den Halı Saha Açıklaması

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir kapalı olan spor salonlarının açılışının bilgisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. 1 Haziran’dan itibaren uygulanmaya başlayacak olan normalleşme kararları çerçevesinde, spor salonları ve halı sahalar da açılacak.

Koronavirüs nedeniyle 18 Mart’tan itibaren kapalı olan spor salonları ve halı sahaların, normalleşme kuralları çerçevesinde 1 Haziran’dan sonra açılacağı duyuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, hem halı sahaların hem de spor salonlarının 1 Haziran Pazartesi günü 00:00’dan itibaren açılabileceğinin bilgisi verildi.

Konuya ilişkin ilk açıklamalardan biri de Mezitli bölgesindeki Berlin Halı Saha işletme sahibinden geldi. Hüseyin Kılavuz, 70 gündür kapalı olduklarını belirterek, koronavirüsün kendi sektörlerini de etkilemiş olduğunu söyledi.

Kapalı İkram Verilecek

Genelge ile 18 Mart tarihinde işletmelerinin kapalı olduğunu ifade eden Hüseyin Kılavuz, zor günlerin geride kaldığını ve 1 Haziran itibariyle de işletmeyi vatandaşlara açacaklarının müjdesini verdi.

Öte yandan halı sahada virüse yönelik tedbirlere de değinen işletme sahibi, her takımın soyunabileceği bir odasının olacağını vurguladı. Maçtan sonra gerçekleştirilen açık ikramın ise iptal edildiği bilgisini paylaştı.

Kapalı olarak ikram vereceklerini belirten Kılavuz, işletmenin her tarafını dezenfekte ettiklerini ve bu dezenfekte işleminin de sık sık tekrarlanacağının altını çizdi.

Güncel Yazılar