Erdemli Belediyespor

Erdemli Belediyespor İçin Beklenen Karar Alındı

Tüm dünyayı olumsuz etkileyen yeni tip koronavirüs pandemisi, beraberinde spor faaliyetlerinde de ciddi aksaklıkların yaşanmasına neden oldu. Türkiye’de de Mart ayı itibariyle askıya alınan liglerde, başlangıç ise kademeli bir şekilde olmuş, kalan 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig mücadeleleri için tescil kararı alınmıştı.

Türkiye’de koronavirüs pandemisi nedeniyle verilen aranın ardından başlayan ligler yalnızca Süper Lig ve TFF 1. Lig olurken, geri kalan liglerde ise tescil durumu yaşandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu ise, merak edilen bir duruma açıklık getirerek, Erdemli Belediyespor için alınan kararı resmen açıkladı. Federasyon tarafından alınan karara göre, Mersin Süper Amatör Lig Play-Off Grubu lideri olan Erdemli Belediyespor ekibi için yükselme kararı verildi.

Mersin’i 4 Takım Temsil Edecek

Mersin Süper Amatör Lig’den Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Erdemli Belediyespor kararı, tüm şehri de sevindirdi.

Alınan kararla Bölgesel Amatör Lig mücadelelerinde gelecek sezonda şehri temsil edecek takımların sayısı da artmış oldu.

Yeni sezonda Mersin’i Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek olan takımlar ise İdman Yurdu 1925, Meskispor, Silifke Belediyespor ve Erdemli Belediyespor ekipleri olacak.

Profesyonel lige yükselmeyi başaran İçel İdman Yurdu ise, yeni sezonda 3. Lig’de Mersin’i temsil etmiş olacak.

Güncel Yazılar