Erdemli Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi

Erdemli Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi Açıldı

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada spor faaliyetlerine ara verildiği gibi spor merkezleri de geçici olarak kapatıldı. Türkiye’de de alınan bu kararın ardından ise normalleşme sürecinin ilk aşamasında Erdemli Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi tekrardan hizmete açıldı.

Yeni tip koronavirüs pandemisi tedbirleri kapsamında Türkiye’de kapatılan spor merkezlerinde, normalleşme sürecinin ilk aşaması için hareketlenmeler başladı. Yeni normallere göre Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen kurallar çerçevesinde faaliyetlerine ara veren spor merkezlerinde de tekrar hizmete başlama durumu söz konusu oldu.

Kadınlara özel olarak tahsis edilen spor merkezi de Mersin’de yer alan Erdemli Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi de tekrar hizmete açıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan spor merkezi eğitmenlerinden olan Ebrule Türer, insanların spor yapmayı özlediğini söyledi. Spor yapmaya devam ettiklerini ve salonda yapılan sporun da özlendiğinin özellikle altını çizdi.

Sosyal Mesafe Kurallarına Uyum Sağlanıyor

Spor merkezinin tekrardan hizmete açılmasına ilişkin değerlendirmede bulunan spor eğitmeni Ebrule Türer, spor merkezinin tekrar ilgi odağı haline geldiğini vurguladı. Hijyenik ortamda, sağlık için Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kurallara göre hizmete devam eden spor merkezinde ise randevu usulüne göre çalışıldığı öğrenildi. Öte yandan spor merkezi içerisindeki herkesin de sosyal mesafe kurallarına uyduklarına dikkat çekildi.

Güncel Yazılar