Çukurova Basketbol

Çukurova Basketbol Turnuvanın Şampiyonu Oldu

Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol, Büyükşehir Adana Belediyespor ekibi ile kozlarını paylaştı. Çukurova ekibinin kupayı kazandığı mücadele, adeta nefesleri kesti.

Yeni sezon öncesi hazırlıkların gerçekleştiği turnuva sürecinde, Çukurova Basketbol ve Büyükşehir Adana Belediyespor ekipleri karşı karşıya geldi. Nefes kesen mücadelenin kazananı Çukurova ekibi olurken, ikincilik maçı ise Adana ve Elazığ ekipleri arasında gerçekleşecek.

Maçın başladığı andan sonuna kadar son derece çekişmeli geçen müsabakada, Çukurova Basketbol ekibi oyuna Manolya Kurtulmuş, Gökşen Fitik, Alina Iagupova, İlayda Güner, Luidmyla Naumenko beşiyle çıktı. Öte yandan Büyükşehir Adana Belediyesi ekibi ise maça Maria Fontane, Ezgi Mandacı, Gabija Meskonyte, Mentkrelle Waşşace ve İlknur Yıldızhan beşlisiyle başladı.

Maçın özellikle son 10 dakikasının çekişmeli geçmesi üzerine, 35’inci dakikada iki takım da skorları 66-66 olarak eşitledi.

Alina 33 Sayı İle Skorer Oldu

Kalan sürede Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol ekibi, çember altında daha etkili kalınca, rakibi Adana temsilcisini 75-71 skorla mağlup ederek kupaya uzanan taraf oldu.

Maçın en skorer ismi 33 sayı ile Alina Iagupova olurken, Luidmyla 11, İlayda ve Manolya Kurtulmuş da 10’ar sayı ile galibiyete katkı sağlayan isimler arasında yer aldı.

Turnuvanın ikincilik mücadelesi ise Elazığ ve Adana temsilcisi arasında gerçekleşecek.

Güncel Yazılar