Cemal Koç

Cemal Koç Şampiyonluğa İlişkin Açıklama Yaptı

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu ekibi, Türkiye Futbol Federasyonu’nun da vermiş olduğu kararla 3’üncü Lig’e yükseldi. Konuya ilişkin açıklama yapan takımın Teknik Direktörü Cemal Koç, mutlu olduğunu belirtti.

Koronavirüs salgını nedeniyle tescil edilen 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig mücadelelerinde yükselen takımlar açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu yapmış olduğu açıklama ile Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu ekibi de 3’üncü Lig’e yükselen takım oldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan İçel İdman Yurdu Teknik Direktörü Cemal Koç, alınan karardan çok mutlu olduklarını ve sevindiklerini belirtti.

Mücadele ettikleri Süper Toto Bölgesel Amatör Lig 5’inci Grup’ta lider konumda yer alan kırmızı lacivertliler, 22 mücadelede 39 puana sahip oldu.

Toplamda 22 mücadelede 39 puan elde ederek liderliğe yükselen İçel İdman Yurdu ekibi, bu başarısıyla profesyonel lige yükselmiş oldu.

39 Puanla Lider Oldu

Çıkmış olduğu toplam 22 maçta 39 puan toplayan takım, 11 galibiyet, 6 beraberlik ve 5 kez de mağlubiyet yaşadı.

Zafer ardından konuşan Cemal Koç, İçel İdman Yurdu’nun şampiyon olmasını istediğini ekledi. Bu isteğin gerçekleşmesi nedeniyle de mutlu olduğunu ifade etti. Memleket futbolunun da ilerleme dileklerinde bulunan teknik adam, kazananın da Mersin olduğunu ifade etti. Ve şehrin profesyonel liglerdeki takım sayısını artırmak için de dilekte bulundu.

Güncel Yazılar