Akdeniz Belediyesi

Mustafa Gültak’tan Akdeniz Halkına Mesaj

Koronavirüs salgını sürecinde yaşanan zorlu günlerde yaşanan karantina günleri, herkesi spor aktivitelerine hasret bıraktı. Bu süreçte ise Akdeniz’de ikamet eden vatandaşlar, her sabah sağlık sporu için bir araya gelmeye başladı. Uzman antrenörler aracılığıyla gerçekleştirilen etkinliğe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da davet mesajı gönderdi.

Daha sağlıklı bir gelecek ve daha zinde bir yaşam için Akdeniz Belediyesi tarafından her sabah ücretsiz sabah sporu etkinlikleri başladı. İlçe sakinleri ise hafta içi her sabah yapılan spora eşlik ediyorlar.

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı içerisinde olmayan vatandaşla, etkinlik dahilinde sabah sporuna katılım sağlayabiliyorlar.

Hafta içi her gün sabah saat 07:00’de başlayan spor etkinliği, 1 saatin ardından saat 08:00’de ise sona eriyor. Ayrıca etkinlik sırasında basketbol, tenis ve futbol gibi farklı alanlarda da ücretsiz olarak eğitim veriliyor.

Sosyal Mesafe Kuralına Uyum Sağlanıyor

Binlerce sporcunun yetişmesinde ön ayak olarak da bilinen Akdeniz Belediyesi, kent sakinlerine de sağlıklı bir yaşamı vadediyor. Ayrıca sporun vermiş olduğu disiplini de insanlara aşılayan bu etkinlik, çok sayıda kişi tarafından da büyük bir ilgi ile karşılandı.

Öte yandan spor etkinlikleri sırasında koronavirüs tedbirleri çerçevesinde de sosyal mesafe kuralına uyum sağlanmasına özen gösteriliyor.

Güncel Yazılar