Ampue

Ampute Liglerinde Tescil Kararı Açıklandı

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu liglerin geleceğine ilişkin alınan kararı açıklandı. Ampute takımların liglerinin tescil edildiği resmen duyuruldu. Alınan karardan Mersin Ampute Futbol Takımı da etkilendi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu liglerin geleceğine ilişkin alınan kararı resmen duyurdu. Federasyon tarafından yapılan açıklamaya göre Ampute Futbol Deplasmanlı liglerin normal sezon sıralamasına göre tescil edildiği bildirildi. Bu durumdan Mersin Ampute Futbol Takımı da etkilendi.

Ligden Düşme Olmayacak

Ayrıca yapılan açıklamaya göre, liglerde şampiyon ilan edilmeyeceği ve sezon öncesi ilan edilen statülerde bulunan ligden düşmenin ise uygulanmayacağı bildirildi.

Ampute Futbol Ligler arası terfilerin ise Ampute Futbol 2. Lig haricinde sezon öncesinde ilan edilmiş olan statülerde olduğu gibi uygulanacağı duyuruldu.

Alınan kararın neticesinde, Ampute Futbol 1. Liginde normal sezonun sıralamasında yer alan ilk üç takımın Ampute Futbol Süper Ligi’ne terfi edilmesine karar verildi.

Bu takımlar arasında Anadolu Erciyes, Baltalı Grup Denizli, Ortahisar Belde ekipleri yer aldı.

Ampute Futbol 2. Ligi için ise her iki grupta ilk iki sırada bulunan Kırmızı Grup ODTÜ Engelliler, Konya BESK, Beyaz Grup Adana Ampute Engelliler ve Yenimaalle Engelliler bir üst lige terfi edilmiş sayıldı.

Güncel Yazılar