Ali Düşmez

Ali Düşmez’den Amatör Lig Kararları Açıklaması

Ali Düşmez, Mersin Süper Amatör Lig, koronavirüs salgını arasının sonrasında maçların 18 Temmuz’da başlanmasına karar verildiğini açıkladı. Öte yandan 2. Amatör Küme mücadelesinin de iptal edildiğini duyurdu.

Tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam eden yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçten olumsuz etkilenen sektörlerden biri ise spor geldi.

Türkiye’de de 19 Mart itibariyle ülkedeki tüm liglerin süresiz olarak askıya alınmasına karar verildi. Türkiye Futbol Federasyonu da maçların 12 Haziran itibariyle başlayacağının duyurusunu yapmıştı.

2. Amatör Küme İptal Edildi

Her lige göre farklı bir başlangıç tarihi belirlenirken, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ali Düşmez açıklama yaptı. Ve yapılan açıklamada Mersin Süper Amatör Lig’in 18 Temmuz’da başlayacağı bilgisini verdi. Ayrıca 2. Amatör Küme’nin de iptal edildiği bilgisini paylaştı. 1. Amatör Küme’ye ilişkin son kararın ise Mersin ASKF tarafından verileceği bilgisini verdi.

Ali Düşmez, amatör kümelerle ilgili alınan kararları açıklarken, futbolun yaz ayları itibariyle başlayacağı da şimdilik planlı gibi görünüyor.

Alınan kararlara göre 1. Amatör ve 2. Amatör Küme mücadelelerinin de oynanmayacağına karar verildi. Ve 1. Amatör Küme’nin sona erdirilmesi için de Futbol İl Temsilciliği ve ASKF’nin yeni kararlar alma hususunda harekete geçildiğine dikkat çekildi.

Güncel Yazılar