Ali Adalıoğlu

Ali Adalıoğlu’ndan Lig Kararına İlişkin Değerlendirme

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor Kulübü Başkanı Ali Adalıoğlu açıklama yaptı. Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de basketbol liglerinin tescil edilmesine ve şampiyonun belirlenmemesine ilişkin verilen kararı da olumlu karşıladığını belirtti.

Türkiye’de basketbol ligleri, koronavirüs salgını sebebiyle tescil edildi. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ayrıca bu sezon için liglerde düşme ve çıkma olmayacağının da bilgisini vermişti.

Ligler Sağlıklı Oynanamazdı

Liglerin geleceğine ilişkin alınan karara bir destek ise ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor Kulübü Başkanı Ali Adalıoğlu ile geldi. Bu konuda federasyonla da görüşme yaptığını belirten kulüp başkanı, federasyonun bu konuda doğrusunu yaptığını söyledi.

Ülkede koronavirüsle mücadele kapsamında ciddi bir aşamanın kaydedilmiş olmasının ya da salgında düşüş olmasının ise liglere çok etki etmeyeceğini belirtti. Mevcut koşullarda liglerin sağlıklı olarak devam etmesinin de zor olduğuna dikkat çekti.

Ligde yabancı oyuncu sayısının fazla olduğunu ve onların da ülkelerine döndüğünü hatırlatan yönetici, gelmelerinin de zor olacağını belirtti. Yabancı oyuncu gelmeden de ligin oynanmasının şüpheli olacağına dikkat çekti. Kararın çok doğru ve yerinde olduğunu söyleyen Adalıoğlu, kulüp olarak da bu kararı desteklediklerini vurguladı. Ve bütün kulüplerde de liglerin sonlandırılması havasının olduğuna değindi.

Güncel Yazılar