ÇBK

TTT Riga Kendi Evinde ÇBK Yenişehir Belediyesi’ni 83-51 Mağlup Etti

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu’nda 11. Hafta mücadelesinde bizi temsil eden Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi, yapmış olduğu mücadelede TTT Riga ekibine 83-51’lik skorla mağlup oldu.

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu’nun 11. Haftasında Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi, Letonya ekibi TTT Riga’ya 83-51’lik skor ile mağlup oldu. Konuk olarak gittiği maçtan mağlubiyetle dönen kadınlarımız, inancını yitirmedi.

Letonya’nın başkenti olan Riga’da gerçekleşen mücadele, Olimpiyat Spor Merkezinde idi. Karşılaşmanın ilk dakikalarından baskınlığını koruyan TTT Riga ekibi, maçın ilk çeyreğini 23-14’lük skorla önde tamamlamayı başardı. Ardından Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi ekibinin baskınlığı ile birbirine yaklaşan skorlar, devre arasına girerken 42-32 oldu.

Polonya ekibinin üstünlüğü ile başlayan ikinci yarıda, rakip takım farkı açmayı başardı. Üçüncü periyotu 66-45’lik skorla önde kapatan Riga, ikinci yarının sonunda 83-51 ile temsilcimizi mağlup etti.

9. Kez Yenilgi

Kendi evinde 83-51’lik skorla galibiyet edinen Riga ekibi, grup içerisinde 3. Galibiyetini de elde etmiş oldu. Öte yandan konuk olan temsilci takımımız ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi de 9. kez yenilgiye uğradı.