İçel İdman Yurdu

Kırmızı Şeytanlar Mersinlilere Yardım Etti

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada olumsuz etkilerini göstermeye devam ediyor. Beraberinde küresel boyutta bir ekonomik kriz yaşanmasına da neden olan pandemi, çok sayıda kişi ve ailenin de zor şartlar ile karşı karşıya kalmasına neden oluyor.

Mersin’in en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olarak bilinen ve adını duyuran Kırmızı Şeytanlar ise bu süreçte zor durumda kalan kişilerin imdadına koştu. Zorlu bir sürecin yaşandığı dönemde, ihtiyacı bulunan Mersinlilere yardım eden taraftarlar, örnek bir davranışa da imza atmış oldu.

Çin’de başlayan ve kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs pandemisi, 100 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Ayrıca küresel çaplı bir ekonomik krize de neden olan salgın, bazı aile ve kişilerin de zor günler geçirmesine neden oldu.

100 Çocuğu Giydirdiler

Mersin’in sivil toplum kuruluşu olan Kırmızı Şeytanlar ise zorlu süreçte Mersinlilere yardıma gitti. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlara yardım eli uzatan yardımseverler, bin kişiye yardım kolisini de gönderdiler.

Anneler Günü’nde de yardımını esirgemeyen taraftarlar, bu özel günde ise 100 çocuğu giydirdiler.

Maddi bakımdan ciddi anlamda zor günler yaşayan ailelere maddi bakımdan da yardımcı olan kuruluş, skıkıntı yaşayan taraftarların da 1 senelik kirasını ve eczane borçlarını ödediler.

Güncel Yazılar