İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu Osmaniyespor Maçında Hükmen Galip Sayıldı

TFF 3. Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu ekibi, geçtiğimiz hafta ertelenen Osmaniyespor mücadelesinde 3 puanı alan taraf oldu.

TFF 3. Lig’de mücadele eden Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu ekibi, önceki hafta Osmaniyespor ekibi ile karşı karşıya gelecekti. Fakat deplasman olan Osmaniye ekibinin Kovid-19 testlerini yetiştirememesi ve müsabakaya az bir zaman kala hakemin maçı ertelemesi Mersin temsilcisini zor durumda bıraktı.

Yaşanan sürecin ardından Türkiye Futbol Federasyonu tarafından PFDK’ya sevk edilen Osmaniyespor için ise karar çıktı. Alınan karara göre 3-0 hükmen İçel İdman Yurdu ekibi maçı kazanan taraf olurken, PFDK Osmaniyespor ekibinin ise 3 puanını sildi.

3 Puanı Silindi

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, 20 Eylül 2020 tarihinde oynanan Osmaniyespor Futbol Kulübü ve İçel İdman Yurdu Kulübü müsabakasında, oyundan 2 gün önce yapılması zorunlu olan PCR testi sonuçlarının belirlendiği ifade edildi. Fakat ilan olunan saate sahaya gelmediği anlaşıldığı için Futbol Müsabaka Talimatı gereği Osmaniyespor’un hükmen mağlup sayılmasına karar verildiği belirtildi. Ayrıca ekibin mevcut puanlarından da 3 puan silindiği açıklandı.

Maçın galip tarafı ise İçel İdman Yurdu ekibi olarak kayıtlara geçmiş oldu.

Güncel Yazılar