İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu Başkanından Çıkan Haberlere Yanıt Geldi

 TFF 3. Lig’de mücadele eden Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu Kulübü Başkanı Metin Saltık oyuncularına ilişkin yazılan habere tepki gösterdi. Futbolcuların hakem odasına girmeye kalktığı iddialı habere sert tepki gösteren yönetici, yapılan haberin gerçeklikle bir alakası olmadığını ifade etti.

İhlas Haber Ajansı tarafından servis edilen futbolcuların hakem odasına girmeye kalkması ile ilgili habere ilişkin açıklama yapan İçel İdman Yurdu Kulübü Başkanı Metin Saltık, yapılan haberin gerçeklikle zerre alakası olmadığını söyledi.

Bugün saat 15:00’da oynanacak müsabakanın rakip takımın Kovid-19 testlerinin TFF Kurul kararına uygun olmaması sebebiyle geçersiz sayıldığını ekledi.

Tekrardan test yapmak üzere 12.30 sıralarında takım halinde test veren Osmaniyespor’un maç saati öncesine kadar testlerin yetişeceğini Türkiye Futbol Federasyonu temsilcilerine bildirdiğini ekledi. Fakat saatin 15:45 olmasına rağmen de sonuçların gelmediğini söyledi.

Prosedür Nettir

Sonrasında sonuçların gelmemesi sebebiyle İçel İdman Yurdu ekibinin oyuncularının hakemi sahaya davet etmek adına odasına gittiğini ekleyen Saltık, hakemlerin odasının ise kilitli olduğunu ifade etti. Çevik Kuvvet tarafından takımın uzaklaştırıldığını söyledi.

Maç saati öncesinde her iki takımın da eksiksiz bir şekilde sahada olmalarının prosedür şartlarında net olduğunu ekleyen başkan, eksik olan tarafın da hükmen mağlup olduğu hakem tarafından açıklama yapılarak maçın da bitirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Güncel Yazılar