Ukrayna Mersin’de Şampiyon Oldu

Yenisi Mersin’de düzenlenen 33’üncü Avrupa Kadınlar Artistik Şampiyonası’ında büyükler kategorisinde Ukrayna şampiyon oldu. Finalde 5 sporcunun bulunduğu Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonası’ında, Artistik jimnastik Milli Takımımız şampiyonayı 4’üncü olarak tamamladı. 33’üncü Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonasını 21 aralık 2020 tarihinde gençler ve büyükler kategorilerindeki alet finalleri ile son bulacak.

Mersin’de Olimpik Cimnastik Salonu’nda düzenlenen Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonası’nda 3’üncü gününde , yarışmacılar takım halinde şampiyon olmak için gayretlerini sergilediler. Ukrayna, topladığı 154 bin 663 puanla Avrupa Şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. Romanya, 154 bin 496 puanla gümüş, Macaristan da 151 bin 597 puanla bronz madalyanın sahibi oldu. Ödüller ve madalyalar yine aynı gün takımlara ve sporculara dağıtıldı.

Sporcular, yer, denge, atlama masası ve asimetrik paralel aletinde, jüriden en yüksek skoru almak için performanslarını zorlayarak sergiledi.

33’üncü Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonasında Ülkemiz Milli Takımımız adına yarışan sporcularımız finale isimlerini yazdırmıştı

Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonasında Ülkemiz Milli Takımı adına yarışan sporcularımız Göksu Üçtaş Şanlı, Dilara Yurttaş, Ece Yağmur Yavuz, Cemre Kendirici ve Bilge Tarhan.

16 ülkeden 88 sporcunun katıldığı, Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonasında sporcularımız yer, denge, atlama tahtası ve asimetrik paralel aletinde performanslarını sergilediler

Sıralamalar Şöyleydi:

Yenisi Mersin’de düzenlenen 33’üncü Avrupa Kadınlar Artistik Şampiyonası’ında büyükler kategorisinde Ukrayna şampiyon oldu. Finalde 5 sporcunun bulunduğu Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonası’ında, Artistik jimnastik Milli Takımımız şampiyonayı 4’üncü olarak tamamladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi tedbirleri kapsamında gerçekleşen Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik eleme yarışlarında gruplar bazında en fazla puanı toplayan Romanya sıralamada 1’inci sırada yer alırken, sıralamada 4’üncü sırada yerini alan Türkiye ve Türkiye’ye eşlik eden, Ukrayna, Macaristan, Çekya ve Hırvatistan finale kalan ülkeler arasında yerini almışlardı.

Ukrayna, topladığı 154 bin 663 puanla Avrupa Şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. Romanya, 154 bin 496 puanla gümüş, Macaristan da 151 bin 597 puanla bronz madalyanın sahibi oldu.

Finale kalıp dereceye girmeyi başaran takımlara madalyaları, madalya töreni ile verildi.

33’üncü Avrupa Kadınlar Artistik Jimnastik Şampiyonasını 21 aralık 2020 tarihinde gençler ve büyükler kategorilerindeki alet finalleri ile son bulacak.