Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda Geri Sayım Başladı

Bu sezon gerçekleştirilecek olan Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası, 17 Aralık 2020 tarihinde başlıyor. Mersin’de düzenlenecek olan Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası 4 gün sürecek. Mersin’de 4 gün sürecek olan Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’na 16 farklı ülkeden toplamda 88 sporcu katılım sağlayacak.

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası öncesi Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ile Büyük Kadınlar Milli Takımı sporcuları bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen bu basın toplantısında açıklamalarda bulunan Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, daha önce erkekler kategorisinde madalya aldıklarını ve tarihi başarılar elde ettiğini belirtti.

Şimdi ise tarihi başarılar kazanma sıranın kadınlarda olduğunu söyledi. Öte yandan Başkan Suat Çelen, yaptığı açıklamada; “Dün itibarıyla bütün ülkeler Mersin’e geldi, bütün testleri yapıldı.

Umut ediyorum ki erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da sporcularımız finallere kalacaklar ve cumartesi, pazar günü tüm Türkiye, hatta bütün Avrupa ve dünya sporcularımızı izleme imkanı bulacak. Gerçekten ülkemizde bu tür spor organizasyonunu, böylesi bir ortamda düzenlemek kolay değil. Kadınlarımızdan da umutluyuz. Finaller ve madalyalar geleceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Milli Sporcumuz Göksu Üçtaş’ın Şampiyona Öncesi Açıklamaları

17 Aralık 2020 tarihinde Mersin’de düzenlenecek olan Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek mlli sporculardan biri de Göksu Üçtaş.

Şampiyona öncesinde açıklamalarda bulunan milli sporcumuz Göksu Üçtaş, organizasyonun Türkiye’de yapılmasından yana heyecanlı ve mutlu olduğunu belirtti. Öte yandan milli sporcumuz Göksu Üçtaş yaptığı açıklamalarda, “Takım arkadaşlarım henüz çok genç.

Şampiyona için çok çalıştık. Yarışmanın güzel geçeceğine inanıyorum. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Takım olarak hırslıyız. Finallerde de yarışıp, en iyi dereceyi elde edeceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Milli Sporcumuz Ece Yağmur’un Şampiyona Öncesi Açıklamaları

17 Aralık 2020 tarihinde Mersin’de düzenlenecek olan Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek mlli sporculardan biri de Ece Yağmur. Şampiyona öncesinde açıklamalarda bulunan milli sporcumuz Ece Yağmur, bu şampiyonaya iyi hazırlandıklarını ve hazır olduklarını belirtti.

Öte yandan milli sporcumuz Göksu Üçtaş yaptığı açıklamalarda, Hepimiz hem bireysel hem takım olarak finale kalmayı hedefliyoruz. Finalde de madalya almak için elimizden gelenin en iyini yapacağız. Çok çalıştık, kendime ve takımıma güveniyorum. Umarım bir sakatlık olmadan, en iyi sonuçlarla bu yarışmayı tamamlarız” idafelerini kullandı.