Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası Başlıyor

Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda geri sayım başladı. 9 Aralık Çarşamba günü Mersin’de başlayacak olan Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası için Türkiye’de hazırlıklarını tamamladı.

Türkiye Cimnastik Milli Takımı’nın, Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’ndaki hedefi şüphesiz hem bireysel olarak hem de takım olarak şmpiyonluklar yaşamak.

Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi, 10 sporcu temsil edecek bu 10 sporcunun 5’i kadın ve 5’i erkek şeklinde olacak.

Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası öncesinde Mersin Cimnastik Salonu’nda Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ve Avrupa Cimnastik Birliği Başkanı Farid Gayibov’un da katılımlarıyla bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen’den Açıklamalar

Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası öncesinde düzenlenen basın toplantasında, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar ilgili kişiler için oldukça önem taşıyordu.

Öncelikle pandemi sürecinden dolayı birçok spor dalının olduğu gibi cimnastik branşınında oldukça etkilendiğini belirterek sözlerine başlayan Başkan Suat Çelen, daha sonra bu organizasyonda ev sahipliği yapmak adına kendilerine güvendikleri için Birlik Başkanı Farid Gayibov’a teşekkür etti.

Başkan Suat Çelen, Türk cimnastiğinin özellikle son yıllarda oldukça iyiye gittiğini ve Türkiye’yi temsil edecek olan sporcuların daha önceden Avrupa’da çeşitli madalyalar kazandığının altını çizerek, Mersin’de düzenlenecek olan Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda da bu sporcuların Türkiye’yi en şekilde temsil edeceklerine ve bayrağımızı gururla dangalandıracaklarına dair inancının tam olduğunu ifade etti.

Takım Kaptanı Oldukça Umutlu Açıklamalar Yaptı

Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası öncesinde düzenlenen basın toplantasına, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ve Avrupa Cimnastik Birliği Başkanı Farid Gayibov’un yanı sıra Milli cimnastikçiler Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder ve Abdurrahman Elgamal da katılım gösterdi.

Milli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu yaptığı konuşmasında, Türk Milli takımı olarak her zaman şampiyonluk için mücadele ettiklerini ve madalyaları kazanmak istediklerini ifade etti.

Şu ana kadar hep bireysel başarılar elde ettiklerini, takım madalyası alamadıklarını ve Avrupa Şampiyo’nu olamadıklarını hatırlatan Milli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu, Mersin’de düzenlenecek olan Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda takım olarak madalya kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.