MİLLİ GURURLARIMIZ CİMNASTİKTE AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Mersin ilçemizin ev sahipliği yaptığı Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda Milli sporcularımız sergiledikleri performans dolayısıyla 2 altın madalya ile ödüllendirildi. Düzenlenen organizasyonda, halka aletinde milli sporcumuz İbrahim Çolak, kazandığı altın madalya ile ülkemizin Şampiyona tarihindeki ilk birinciliğini elde etti.

Milli sporcu İbrahim Çolak, Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda, halka aletinde sergilediği performansı ile jüriden 15 bin puan toplayarak altın madalya kazandı ve Avrupa Şampiyonası oldu.

Olimpik Cimnastik Salonu’nda düzenlenen organizasyonun son gününde, büyükler kategorisinde aletler finallerinde ilk sırada yer almak için yarışan sporculardan; Avusturya’dan Vinzenz Hoeck’in 14 bin 800 puan toplayarak gümüş madalya kazandı. Ukrayna’dan Igor Radivilov’un 14 bin 766 puan ile bronz madalya kazandığı alette, Milli Sporcu Abdelrahman Elgamal da 14 bin 433 puanla dördüncülüğü elde etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MİLLİ SPORCUYU TEBRİK ETTİ

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonasında, halka aletindeki performansı ile Avrupa Şampiyonu olan Milli Sporcumuz İbrahim Çolak’ı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefon ile arayarak tebrik etti. Erdoğan: “Başarılarınızın devamını diliyorum. Bu başarıları siz gösterdikçe, bizim görevimiz daha da artacak.” İfadelerini kullanarak Çolak’ı destekledi.

TURKIYE CIMNASTIK MILLI TAKIMI SPORCUSU IBRAHIM COLAK, ARTISTIK CIMNASTIK AVRUPA SAMPIYONASI’NDA HALKA ALETINDE AVRUPA SAMPIYONU OLARAK ALTIN MADALYA KAZANDI. FOTO: ADNAN ACIKGOZ/MERSIN, (DHA)

İBRAHİM ÇOLAK’A, BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TEBRİK MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Şampiyonası olan İbrahim Çolak’ı tebrik etti. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu: “İbrahim Çolak tarih yazmaya devam ediyor. Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak bayrağımızı göndere çektiren İbrahim Çolak’ı tebrik ediyorum.” İfadelerini belirtti.

FERHAT ARICAN DA AVRUPA ŞAMPİYONU

Mersin’de gerçekleştirilen Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda paralel bar aletinde Milli Sporcu Ferhat Arıcan altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu oldu.

Arıcan madalya töreninde Türk Bayrağı ile poz vererek asker selamı yaptı ve şampiyonluğunu askerlere hediye etti.

Aynı alette Ukraynalı atlet Petro Pakhniuk 2’nci olarak gümüş madalya elde etti. Litvanyalı Robert Tvorogal ise 3’üncü olarak bronz madalyaya uzandı.

Jüriden, paralel barda, 15 bin 100 puan toplayan Ferhat Arıcan kulplu beygirde de bronz madalya elde etti. Bu alette, altın madalya kazanan 14 bin 556 puan toplayarak Arnavutluk’tan Matvei Petrov oldu. İkinciliği ise Hırvatistan’dan Filip Ude 14 bin 533 puanla gümüş madalya kazanarak elde etti.