İçel İdman Yurdu

İçel İdman Yurdu Başkanının Sesini TFF Duydu

TFF 3. Lig’de mücadele eden Osmaniyespor ekibi, İçel İdman Yurdu ile olacak mücadelesinde Kovid-19 testlerini yetiştiremediği için maç ertelenmişti. Akdeniz ekibi bu sebeple Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

TFF 3. Lig’de mücadele eden Osmaniyespor ekibi, kendi evinde İçel İdman Yurdu ekibi ile geçtiğimiz hafta karşı karşıya gelecekti. Fakat Osmaniye ekibinin Kovid-19 test sonuçlarının yetişmemesi sebebiyle maçın ertelenmesine karar verildi.

Bu durum üzerine harekete geçen Türkiye Futbol Federasyonu, ev sahibi Osmaniyespor ekibinin Kovid-19 testlerini yetiştirememesi üzerine Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etme kararı aldı.

Aykırı Hareket Sebebiyle Sevk

Konuya ilişkin açıklama ise PFDK’dan geldi. Osmaniyespor Futbol Kulübü’nün  20 Eylül 2020 tarihinde oynanacak Osmaniyespor FK ve İçel İdman Yurdu Spor Kulübü Misli.com  3.Lig 3. Grup müsabakasında talimatlara aykırı hareketi sebebiyle 46’ıncı madde gereği PFDK’ya sevk edildiği bilgisinin verildiği açıklamanın ardından maçın ne zaman yapılacağı ise merak konusu oldu.

Önceki günlerde ise İçel İdman Yurdu ekibinin yöneticisi Metin Saltık konuya ilişkin çağrıda bulunmuş ve yapılanın kurallara aykırı olduğunun özellikle altını çizmişti. Ve federasyonun konuyla ilgili harekete geçmesi talebinde bulunmuştu.

Güncel Yazılar