Servet Yardımcı

TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcın Liglerin Geleceğine İlişkin Konuştu

Yeni tip koronavirüs salgını spor dünyasını da son derece olumsuz etkiledi. Türkiye’de vakaların artışının ardından tüm ligler ise tedbir gereği süresiz askıya alındı. Sürece ilişkin net bir açıklama yapılmamış olsa da, en erken Haziran ayının başında oynanabileceği ifade edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan konuya ilişkin net tarih açıklaması beklenirken, spor kulüplerinin yanı sıra sporcular da son derece endişeli bir dönemece girdi. Ligin ne olacağına ve sezonun tamamlanıp tamamlanmayacağına dair net bir açıklama yapılmaması sebebiyle yönetimler maç takvimini belirlemekte çekinceli davranıyorlar.

Tüm dünyada yaşanan koronavirüs salgını, beraberinde ekonomik krizin de yaşanmasına neden oldu. Bu dönemde aslında sık sık dile getirilen Süper Lig ve büyük takımlar oluyor olsa da, alt ligler krizden çok daha fazla etkilenmiş durumda.

Ağustos Ayında Tüm Ligler Tamamlanmış Olacak

Sürece ilişkin ise TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı değerlendirme yaptı. Süper Lig’in geleceğine ilişkin konuşarak, her halükarda Ağustos sonunda bütün ligleri bitirmiş olacaklarını belirtti.

Servet Yardımcı süreç içerisinde koronavirüsün etkisinin Mayıs ayı itibariyle daha aşağılara düşmesi beklenirken, bu tarz bir durum yaşandığında Haziran ve Temmuz gibi bir başlama planının olduğunu ifade etti. Fakat yine de ne olursa olsun Ağustos ayı itibariyle tüm liglerin tamamlanmış olacağını da ekledi.