MİLLİ GURURUMUZ GÖKSÜ ÜÇTAŞ GÜMÜŞ MADALYA KAZANDI

Mersin şehrinde düzenlenen, Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda, büyüklerde milli jimnastikçi Göksu Üçtaş Şanlı yer aletinde sergilediği performans sonucunda gümüş madalya kazandı. Milli gururumuz Göksü Üçtaş Şanlı, Artistik Cimnastik Kadınlar Avrupa Şampiyonası tarihimizdeki ilk büyükler madalyamızı kazandı. Gökçsü Üçtaş bu ödülün, madalyanın 25 yıllık hayali olduğunu dile getirdi ve tüm kadınlara armağan ettiğini de sözlerine ekledi.

Büyüklerde milli sporcu Göksü Üçtaş Şanlı, Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası‘nda, yer aletinde göstermiş olduğu başarılı performans doğrultusunda ikincilik elde ederek gümüş madalya kazandı. Göksü Üçtaş Şanlı, bu alanda gümüş madalya kazanan ilk kadın Türk sporcu oldu ve tarihe adını yazdırdı.

GÖKSÜ ÜÇTAŞ ŞANLI, MADALYASINI TÜRK KADINLARINA ARMAĞAN ETTİ

Mersin’de gerçekleştirilen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda yer aletinde gümüş madalya kazanan milli sporcumuz Göksü Üçtaş Şanlı, başarılı performansının ardından basın mensuplarına konuştu.

AA muhabirine bireysel olduğu kadar takım olarak da başarılara imza atıldığını ve Takımlarda Avrupa 4’üncüsü olduklarını belirten Göksü Üçtaş Şanlı: “Şampiyona benim için çok güzel sonuçlandı, çok mutluyum. Bu bir ekip işi. Bu madalyanın arkasında çok fazla insan var. Madalyayı Türk kadınları ve annelere armağan ediyorum. Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

25 YILLIK HAYALİ GERÇEKLEŞTİ

Artistik Cimnastik Kadınlar Avrupa Şampiyonası tarihimizdeki ilk büyükler madalyamızı kazanan Milli Jimnastikçi Göksü Üçtaş Şanlı, spor kariyeri boyunca bu anı beklediğini ve 25 yıllık hayalinin gerçekleştiğini basın mensuplarına aktardı.

Göksü Üçtaş Şanlı: “Bu başarının arkasında çok fazla emek var. 25 yıldır bu işin içindeyim. 25 senedir bu anı bekledim. Çok mutluyum, söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum. Antrenmanlara ve çalışmalara devam edeceğim. 2 yıllık bir hedefim daha var. Bu 2 yıl için daha nice başarılara imza atacağıma inanıyorum.

Genç sporculara örnek olabildiğim için çok sevinçliyim. Onların vizyonlarını genişletmek için hep mücadele ettik. Onlarla birlikte olimpiyat kapısını aralamış olduk. Olimpiyatlarda madalya alabileceklerine inanıyorum. O kapı hiçbir zaman kapanmayacak.” İfadelerini kullandı.

Şampiyonanın hayatı boyunca unutamayacağı anlardan biri olarak kalacağını dile getiren Milli Sporcu Göksü Üçtaş Şanlı, yaptığı açıklamalarda genç sporcuların gelecek vadettiğini kaydetti.