Akgün Lülü

Meskispor Onursal Başkanı Akgün Lülü’den Açıklama

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle liglere süresiz olarak ara verilmiş ve tüm ligler askıya alınmıştı. Bu süreçte spor kulüpleri federasyondan gelecek açıklamayı dört gözle bekliyordu. Türkiye Futbol Federasyonu ise beklenen açıklamayı yaparak, liglerin en erken Haziran ayı başlangıcında başlayabileceğini belirtti.

Net olarak bir tarih vermemiş olsa da, spor kulüpleri kendilerini her koşula rağmen Haziran başlangıcına göre ayarlamaya başladılar. Federasyon tarafından yapılan açıklamanın ardından ise diğer bir açıklama Akgün Lülü ile geldi. Federasyonun tarihini tam netleştirdikten sonra teknik heyet ile konuşarak planlamanın yapılacağını belirten Lülü, hem futbolculara hem de teknik heyete ise güveninin tam olduğunu ifade etti.

Biz Durumu Tahmin Etmiştik

TFF tarafından yapılan açıklamanın sonrasında Büyükşehir Belediyesi Meskispor Onursal Başkanı Akgün Lülü, alınan Haziran başı kararını değerlendirerek, açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre liglerin yarın başlayacakmış gibi düşünülerek çalışmaları tüm hızıyla sürdürmekte olduğu futbolculara ve ayrıca teknik heyete de güveninin tam olduğunu söyledi.

Kendilerinin, liglerin ertelenme kararını tahmin ettiklerini ve sporcu sağlığını da ön planda tutarak Salı gün ki antrenmanı gerçekleştirmediklerini söyledi ve antrenmanlara Çarşamba günü başladıklarını da belirtti. Sonrasında ise erteleme kararının alındığını belirten Lülü, federasyonun da erteleme kararının son derece doğru bir iş olduğunu, günümüzdeki bilançoyla görmüş olduklarını ekledi.