Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan Açıklama

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Akdeniz Belediyesi tarafından gönderilen 100 adet yardım kolisini ve TASK tarafından gönderilen 3 bin maskeyi kulüplere dağıttığını açıkladı.

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, kendisine ulaştırılan yardımları dağıtmaya devam ediyor. Akdeniz Belediyesi tarafından 100 adet yardım kolisinin yanı sıra, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından gönderilen 3 bin maske spor kulüplerine dağıtıldı. Bu çerçevede Mithat Ertaş Amatörler Spor Evi’nin bünyesinde bulunan her kulübün yetkili isimlerine birer tane koli ve maske teslimi sağlandı.

100 Yardım Kolisi 3 Bin Maske

Konuya ilişkin açıklama ise Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş’tan geldi. Açıklamada, Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak’ın, sivil toplum kuruluşlarını aradığını söyledi. Ayrıca kendilerini de aradığını söyleyerek, konuşmada güncel olaylara ve ülkenin geçirmekte olduğu koronavirüs salgınına değindiklerini ekledi.

Bu süreçte kulüplerin sıkıntıda olduğundan bahsettiğini belirten Mithat Ertaş, durumu anlattığını söyledi. Çok sayıda kulübün antrenman yapamadığını ve futbolun yanı sıra farklı branşlarad da salonların kapılarına kilit vurulduğunun altını çizdi.

Bu sıkıntıları telefonda dile getirdiğini belirten Federasyon Başkanı, bu konuşma üzerine Gültak’ın 100 adet yardım kolisi gönderdiğini ifade etti. Bu kolileri kendilerinin de Mustafa Gültak adına Akdeniz’deki faaliyet halinde olan kulüplere dağıtacaklarını belirtti.

Güncel Yazılar