liglerin tescil edilmesi

“Liglerin Tescillenmesi Gerekiyor”

Kovid-19 nedeniyle ara verilen Avrupa futbol liglerinde çeşitli kararlar alınmaya devam ediyor. Salgının en fazla etkilediği ülkelerden biri olan Fransa’da liglerle ilgili radikal kararlar alınıyor. Fransa Futbol Federasyonu kararına göre Fransa’da yer alan amatör ligler tescil edildi. Tescil kararının ardından akıllara Türkiye amatör liglerinin de tescil edilip edilmeyeceği sorusu geldi. Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan teknik direktör Erçin Çelikkaya, liglerin tescil edilmesi gerektiğini söyledi.

BAL Ligi takımlardan Meskispor takımını çalıştıran Erçin Çelikkaya ve İdman Yurdu takımını çalıştıran Cemal Koç, Fransa’da amatör ligler için alınan tescil kararını doğru bulduklarını ve Türkiye’de uygulanması gerektiğini belirttiler. Fransa’da alınan kararı yerinde bulunan teknik adamlar, bu kararın doğru olduğunu ve Türkiye’de de emsal olarak uygulanması gerektiğini söylediler.

“Liglerin Tekrar Başlaması Çok Zor”

Korona virüs salgının yüksek oranda etkilediği dallardan olan futbolda liglerin tescil edilip edilmemesi konusu gündemi meşgul ediyor. Bu konuda açıklamalarda bulunan teknik direktörlerden biri olan Erçin Çelikkaya, liglerin tescil edilmesi kararının yerinde olacağını belirtti. Amatör liglerin tescil edilmesi gerektiğini ve Fransa Futbol Federasyonu tarafından alınan kararın Türkiye’de de uygulanması gerektiğini belirtti.