Kulüpler Birliği Vakfı

Kulüpler Birliği Vakfı’na Yayıncı Kuruluştan Açıklama Geldi

Önceki günlerde Kulüpler Birliği Vakfı, beIN Sports’un kulüplere yapmış olduğu ödemeleri durdurma kararı aldığına dikkat çeken bir açıklama yaparak gündeme gelmişti. Söz konusu durumu Türkiye Futbol Federasyonu’na ilettiğini de bildirerek, bunun endişe ve hayal kırıklığına sebep olduğuna da dikkat çekmişti.

Geçtiğimiz günlerde Kulüpler Birliği Vakfı tarafından ortaya atılan duruma ilişkin açıklama ise yayıncı kuruluştan geldi. Yapılan açıklamada kulüplere sözleşme kapsamında ödemelerin eksik yapılma gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Sezon başından bu yana ödemelerin, oynanmış olan tüm müsabakaları içerdiği vurgulandı. Ve beIN Sports, Türk futboluna olan bağlılığın da her koşulda devam edeceğini söyledi.

Yeni Ödeme Takvimi Belirlenecek

Öte yandan 2019-2020 sezonuna ilişkin durumun netleşmesinin ardından, yeni ödeme takviminin de bütün hızıyla yapılacağını belirtti.

Digiturk’ün doğrudan yayın lisans sözleşmesine dair gerekliliklerinin kulüplerle ya da Kulüpler Birliği ile de doğrudan görüşme yükümlülüğü bulunmadığına dikkat çekildi. Ayrıca ödemelerin de oynanmış olan müsabakalara göre yapılmasının, Digiturk ve Türkiye Futbol Federasyonu arasında görüşülen bir konu olduğunun da altı çizildi.

Söz konusu zorlu dönemde Kulüpler Birliği topluluğunun da taraftarların yanı sıra Türk futbol düzeninin paydaşlarına yönelik dayanışma çağrısının memnuniyet ile karşılandığı belirtildi.