Metin Saltık

İçel İdman Yurdu Kulüp Başkanı’ndan Açıklama Geldi

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle süresiz olarak askıya alınan liglerle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’ndan beklenen açıklama geldi. Yapılan açıklamada liglerin en erken Haziran ayında başlayabileceği ifade edildi. Net olarak tarihin verilmediği süreçte, spor kulüpleri de bu dönemden nasıl daha rahat kurtulabileceğini düşünmeye başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamanın sonrasında İçel İdman Yurdu Kulübü Başkanı Metin Saltık da açıklama yaptı. Tarihin netleşmesinin ardından planlama yapılacağını söyleyen kulüp başkanı, gerekirse kamp yapılacağını da ifade etti.

Koronavirüs salgını nedeniyle süresiz olarak ertelenmiş olan liglerin en erken Haziran ayı başında başlayacağı TFF tarafından bildirildi. Net bir tarih ise verilmediği için, spor kulüpleri de bu süreçten nasıl daha az hasarla atlatma durumu olacağını konuştu.

Haziran Ayına Göre Hazırlık Yapılacak

Duruma ilişkin açıklama ise İçel İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık ile geldi. Ülkenin içerisinde olduğu sürecin üzücü olduğunu söyleyen başkan, sağlığın her şeyin önünde olduğunu ifade etti. Gönlün şimdi çıkıp oynamayı isteyeceğini de ekleyen Saltık, Haziran ayına göre hazırlıkları sürdüreceklerini ve sonrasında da sahaya çıkarak aslanlar gibi mücadelelerini ortaya koyacaklarını belirtti.

Son 3 senedir kendi bütçesi ile kulübü yönettiğini de ifade eden Saltık, Federasyondan da az da olsa bir katkı görmeyi isteyeceklerini söyledi.