İçel

İçel İdman Yurdu Forvetindeki Yenileme Tam Anlamıyla İşe Yaramadı

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5’inci Grup’ta mücadele eden İçel İdman Yurdu ekibi, ligin ikinci devresinde forvet mevki için yenileme yapmıştı. Fakat gol atabilme başarısındaki sorununu bu yenileme ile aşamayan takım, bu süreçte aldığı puanlarla da başarısını kanıtlamış oldu.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5’inci Grup’ta şampiyonluk yolunda mücadele veren İçel İdman Yurdu ekibi, ligin ikinci devresinde gol atabilme sorunundan kurtulabilmek adına, forvet mevki için çok fazla yenileme girişiminde bulunmuştu. Fakat buna rağmen iyi bir sonuç yakalayamayan kırmızı lacivertli ekip, 9 maçta toplamda 18 gol attı.

Ezeli Rakibinin Her Maç Başına 1 Gol Fazlası Var

Ortaya çıkan veriler dolayında ise takımda her maç başına ortalama olarak 2 golün düştüğü görüldü. Öte yandan ezeli rakibi olan ve şampiyonluk yolunda mücadele eden Ceyhanspor ise 9 maçta toplamda 26 gol atabilme başarısı gösterdi.

Lig arasındaki transfer döneminde Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu ekibi, Hakkı Tosun ve Necati Önal’ı kadrosuna almıştı. Forvet mevkide gol başarısı için yenilemeye giden kırmızı lacivertliler, 9 maçta 18 gol atabilme başarısı gösterdi. Her maç başına 2 gol düşen İçel ekibinin rakibi Ceyhanspor ise 9 maçta toplam 26 gol atarak, her maç başına 3 gol düşürmeyi başardı.