Kırmızı Şeytanlardan Şike İddiası!

Ceyhunspor- Pozantı Gençlik Spor Maçında Şike Yapıldığı İddiası Ortalığı Birbirine Kattı!

İçel İdman Yurdu taraftar grubu olan “Kırmızı Şeytanlar” grubunun yapmış olduğu açıklama ortalığı birbirine kattı. Yapılan açıklamada görüntülerin dikkatle izlendiğinde açıkça şaibe olduğunun görüldüğünün ve gereğinin yapılmasını istedikleri belirtildi.

3 Temmuz ile Darbe Alan Türk Futbolu’nda Şike İddiaları Bitmiyor!

3 Temmuz davasında şike iddiaları ile sarsılan Türk Futbolu bir şike haberi ile daha sarsıldı. Bahse konu olan maçta Pozantı Gençlik Kulübü oyuncularının akıl almaz şekildeki hatalarıyla bilinçli şekilde yenildikleri iddiası ortalığı karıştırdı.

Taraftar Grubu Açıklamada Bulundu

Bahse konu geçen açıklamada kaynak olarak kesin bir isme yer verilmezken maç hakkındaki iddialar çok çarpıcı. “Temiz Futbol” imasında bulunan taraftar grubu “Kırmızı Şeytanlar” şu cümlelerle iddialarını desteklediler

“Geçtiğimiz hafta Ceyhanspor camiasından adını ağzımıza dahi almak istemediğimiz bir şahıs, takımımızın şike yaptığını öne sürmüştür. Yaşanan süreçte bugün baktığımızda kimlerin şike yaptığı ortadadır. İlk yarısını Pozantıspor’un 1-0 öne geçtiği ikinci yarı Ceyhanspor’un 5-2 kazandığı mücadele apaçık bir şekilde şaibelidir.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun acilen bir komisyon kurarak bu maçı mercek altına alması gerekmektedir. Maçın canlı yayını izlenildiğinde karşılaşmanın şaibeli olduğu apaçık görünecektir.

Bizler 95 yıllık camianın temsilcileriyiz. Eğer bu gün bu noktadaysak kirli işlere bulaşmadığımız içindir. Mersin İdman Yurdu her zaman sahaya tertemiz çıkarak bileğinin hakkıyla sahadan galip gelmiştir. Kimi zaman ise mağlup olarak bizleri üzmüştür. Bu sene ligde yaşananları tüm Türkiye spor kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

95 yıldır olduğu gibi sahada tertemiz oynayarak bizler şampiyon olacağız. Ceyhanspor; 1 gram yüreğiniz varsa çıkıp sahada adam gibi oynarsınız…

Haftaya Pozantı deplasmanına gideceğiz. Reyhanlıspor karşılaşmasında sahada gösterdiğimiz centilmenlik ve dostluk ruhunu orada da görmek istiyoruz. En iyi şekilde Pozantı’da takımımızı destekleyeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın…

Bir açıklamayla bu işin arkasını bırakacağımızı kimse zannetmesin. Bu işi sıkı takip ederek kirli elleri ifşa edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
TERTEMİZ HEP BİRLİKTE 3.LİG’E..
Saygılarımızla”