İçel İdman Yurdu’nda Şike İddialarına Başkandan Jet Yanıt

Mersin İdman Yurdu’nun ekonomik olarak iflas etmesinin ardından yeni kurulan ve Mersin’de ana takım haline gelen İçel İdman Yurdu BAL Ligi’ndeki iddiasını devam ettiriyor. Ancak kulüp başkanının diğer takımlara teşvik primi verdiği iddiası ortalığı karıştırırken Başkan, şike iddialarına jet bir yanıt verdi.

Bölgesel Amatör Lig’de rekabet kızıştıkça yeni iddialar da birer birer ortaya atılıyor. Özellikle İçel İdman Yurdu Başkanı Metin Saltık’ın Ceyhanspor’un rakiplerine teşvik verdiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. BAL’da ikinci sırada bulunan ve zirveye oynayan İçel İdman Yurdu’nda yaşanan bu olay ligi karıştırırken Başkan Metin Saltık iddialara yanıt vermekte gecikmedi.

Sosyal Medya Hesabından Açıklama Yaptı

İçel İdman Yurdu Kulübü Başkanı Metin Saltık, şike ve teşvik primi iddialarına sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Başkan Saltık, her kulübün onur ve şerefiyle mücadele ettiğini belirtirken her hafta ayrı bir dedikodunun yapıldığını ifade etti. Ayrıca “kişi kendinden bilir işi” diyerek iddiaları cevaplayan Saltık, “biz kimsenin ne dediğiyle hiçbir şekilde zaman kaybedemeyiz. İşimize odaklandık. Tek hedefimiz şampiyonluk. Taraftarlarımız da destek verdiği sürece bu hedefi gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Zirveye Adım Adım Yaklaşıyor

Bu arada İçel İdman Yurdu ‘nda hedef Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olarak 3. Lig’e yükselmek. Lig Lideri Ceyhanspor’un yalnızca iki puan gerisinde olan takım bu hafta evinde oynadığı maçta Reyhanlıspor’u 1-0’lık skorla geçmeyi başardı. Çok fazla pozisyon bulmasına rağmen bir türlü farkı açamayan İçel İdman Yurdu maçı kazanarak zirve takibini sürdürdü.

Hem taraftarların hem de yönetimin şampiyonluğa kenetlendiği ifade edilirken Kırmızı-Mavili kulüp bu hafta önemli bir maça çıkacak. Zirve takibinden kopmak istemeyen ve rakibinin hatasını kollayan İçel İdman Yurdu¸ hafta sonu Pozantı Gençlikspor ile karşı karşıya gelecek.

Bilindiği üzere İçel İdman Yurdu Bölgesel Amatör Ligi 5. Grup’ta çıktığı 18 maçta 43 puan toplamayı başardı. Ligde Ceyhan Spor’un 2 puan arkasında yer alan Mersin temsilcisinde hedef şampiyon olarak 3. Lig’e yükselmek.