Soner Tolungüç

Karşıyaka Kulübü Başkanı Yoluna Soner Tolungüç İle Devam Etmek İstiyor

Karşıyaka ekibinde Haziran ayı için planlanmakta olan kongrede yeniden aday olacaklardan biri de Başkan Turgay Büyükkarcı olacak. Öte yandan yola Teknik Direktör Soner Tolungüç ile de devam edilmek istenildiği öğrenildi.

Karşıyaka ekibine tekrar aday olmaya hazırlanan Başkan Turgay Büyükkarcı, Haziran ayı için planlanan kongrenin hazırlıklarını yapıyor. Öte yandan Teknik Direktör Soner Tolungüç ile de yola devam edilme anlamında planlar yapılıyor.

Tecrübeli teknik adamın sezonun 3’üncü haftasında yuvaya döndüğü öncesinde ise tanınmış olsa da beraber çalışma fırsatının olmadığını da başkan açıklamasında dile getirmiş oldu.

Başkan Büyükkarcı, futbolun başına Soner Tolungüç’ün gelişinin ardından, takımda adeta bir pansuman etkisi yarattığını da ifade etti. Olası kısıtlı imkanlara rağmen ve kulüpte transfer yasağı bulunmasına karşın son derece iyi bir iş çıkardığına da dikkat çekti.

Teknik Adamla 3-4 Sene Daha Çalışabileceğini Söyledi

Başarılı teknik hoca ile 3-4 yıl daha çalışmak isteyeceğini belirten başkan, Süper Lig’de de bu takımın başında yine Tolungüç’ü görmek isteyeceğinin altını çizdi.

Sözleşmesi sezon sonuna bitecek olan başarılı teknik direktörün, başkan tekrar seçildiği müddetçe takımın başında olması beklenen bir isim olacağı da böylelikle belirlenmiş oldu.