İçel Haftayı 3 Puanla Kapattı

İçel İdman Yurdu haftayı 3 puan ile kapattı. TFF 3. Lig 3. Grup’ta, Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu evinde Artvin ekibi Arhavinspor’u ağırladı. 3. Lig 3. Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren İçel İdman Yurdu, Arhavinspor’u 3-0 mağlup etti. 3 puanı 3 golle almayı başardılar. Kırmızı lacivertli takım almış olduğu bu net galibiyetle puanını 22’ye çıkardı. Lider olan Somaspor’un 1 puan gerisin 2. sıradaki takibini sürdürmeye devam etti.

TFF 3. Lig 3. Grup’taki Diğer Sonuçlar

TFF 3. Lig 3. Grup’ta 10. Hafta sonunda durumlar şöyle: Isparta 32 Spor evinde Gölcükspor’u 2-1, Altındağspor evinde Cizrespor’u 3-0, Çatalcaspor deplasmanda Şile Yıldızspor’u 1-0, Elazığ Karakoçan FK deplasmanda Erbaaspor’u 1-0, lider Somaspor deplasmanda Karşıyaka’yı 1-0, Çarşambaspor deplasmanda Batman Petrolspor’u 3-1 mağlup etmeyi başardı. Öte yandan Erokspor haftayı bay olarak geçirdi. Ayrıca Osmaniyespor ve Yalovaspor maçı Kovid-19 nedeniyle başka bir tarihe ertelendi. TFF 3. Lig 3. Grup’ta 10. Hafta maçlarından sonra ligin zirvesini sırasıyla Somaspor, İçel İdman Yurdu, Çatalca, Karşıyaka ve Şile Yıldızspor oluşturdu. Düşme hattında ise en alttan sırasıyla Yalovaspor, Cizrespor, Arhavinspor ve Osmaniyespor bulunmakta. Kırmızı lacivertli takım almış olduğu bu net galibiyetle puanını 22’ye çıkardı. Lider olan Somaspor’un 1 puan gerisin 2. sıradaki takibini sürdürmeye devam etti.

Sinan Tanış Anısı 

Önceden Mersin İdman Yurdu’nun formasına giyen geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirmişti. Ailesinin, sevenlerinin ve mahalle sakinlerinin istekleri üzerine Hamidiye Mahallesi 4203 nolu sokakta bulunan Erguvan Parkı’nın ismi değiştirildi. Akdeniz Meclisin’de komisyon raporlarının ve Meclis üyelerinin oybirliği doğrultusunda Erguvan Park’ına milli futbolcu Sinan Tanış’ın ismi verildi. Böylece Erguvan Parkı’nın adı bundan böyle Sinan Tanış oldu ve anısı yaşatıldı.

Aydın Demirci’den Teşekkür

Erguvan Parkı’nın isminin değiştirilerek Sinan Tanış yapılması meselesini meclise taşıyan CHP’li Meclis Üyesi Aydın Demirci, bu kararın alınmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Demirci hayatını kaybeden milli futbolcu Sinan Tanış’ı çok yakından tanıdığını ve alınan bu kararla adının yaşatılmasından ötürü herkese teşekkür etti. Demirci ayrıca sözü edilen parkın şu andan itibaren tadilata alındığını söyledi. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra açılışının yapılacağını söyledi ve açılışa Sinan Tanış’ın yakınlarını ve bütün sevenlerini beklediklerini belirtti.