Erdemli Belediyesi

Erdemli Belediyesi’nden Canlı Spor Etkinliği Uygulaması Örnek Oldu

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada olumsuz durumlar yaşanmaya devam ediyor. Bu süreçte vakitlerini evde geçirenler için ise evde kalırken spor yapma adına çağrı yapıldı.

 

Vakitlerini evde geçiren kişiler için özel olarak online akşam sporu yaptırmaya çalışan Erdemli Belediyesi de, bu projesi ile tüm belediyelere örnek oldu.

 

Sağlıklı yaşamın ayrılmaz bir parçasının spor olduğunu belirten Erdemli Belediyesi, online spor uygulaması ile sağlıklı yaşam adına aranılanı bulabileceğini ifade etti. Konuya ilişkin açıklama ise belediye yetkililerinden geldi. Erdemli Belediyesi Spor Merkezi üzerinden yapılan canlı bağlantıda, Erdemlili kadınların problemi olan fazla kilolardan kurtulma durumu olacağını ekledi.

 

Yayına 500 Kişi Katılım Sağladı

Bu program sayesinde evde olanların fit bir bedene kavuşacağını vurgulayan belediye, yapılan yayına da 500 kişinin katıldığını ifade etti.

 

Koronavirüs salgını sürecinde tedbirler sürecinde yeni uygulamanın böylece hizmete girdiğini ifade eden belediye, uzman eğitmenler eşliğinde kadınlar da bu sayede tek seans spor yapma imkanı bulacaklarını ekledi.

 

Yapılan uygulama ile canlı olarak spor imkanının gerçekleştirileceğini söyleyerek, seansların da yaklaşık 1 saat süreceğini ifade etti. Ayrıca tüm vatandaşlar da beden ve ruh sağlığı bakımından spor etkinliğine davet edildi.