Erdemli Belediyesi

Erdemli Belediyesi Çocuklar İçin Online Spor Platformu Hazırladı

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada son derece olumsuz etkiler yarattı. On binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olsan Kovid-19 salgını sürecinde alınabilecek tedbirlerin başında ise evde kalmak geliyor.

Yeni tip koronavirüs salgını çerçevesinde sık sık evde kalma çağrısı gerçekleştirilmeye devam ediyor. Durumdan olumsuz etkilenenler arasında ise çocuklar geliyor. Eğitime bir süre ara verilen ve sonrasında ise online eğitim şeklinde devam edildiği için de, çocukları bu dönemde beden eğitimi dersi alamıyorlar.

Öte yandan 20 yaş ve altında bulunan herkesin de süresiz bir şekilde sokağa çıkmaları yasaklandı. Bu dönemde mecburen evde kalan çocukların ise fiziksel gelişimi için Erdemli Belediyesi harekete geçti.

Jimnastik Programına İlgi Son Derece Yoğun

Çocukların fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak adına spor aktiviteleri de online platformlara taşındı ve bağlantı üzerinden spor yapılması amaçlanıyor.

Konuya ilişkin ise Erdemli Belediyesi açıklamada bulundu. Mutlu çocukların mutlu bir gelecek olduğunu belirten belediye, evde kal sporda kal çağrısında da bulundu. Online spor eğitimleri aracılığıyla, evden çıkamayan çocukların evlerinde spor yapmaları da bu şekilde amaç edinilmiş oldu.

Gerçekleştirilen online platformlarda, çocukların gelişimine son derece katkısı bulunacak jimnastik programına ise yoğun bir ilgi söz konusu oldu.