Ampute Mersin

Ampute Futbol Ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi De Maçları Erteledi

Yeni tip koronavirüs salgınından Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu da olumsuz etkilendi. Salgın sebebiyle ampute futbol ve tekerlekli sandalye basketbol lig maçları ertelendi.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve küresel bir salgın halini alan yeni tip koronavirüs salgını, tüm spor liglerini olumsuz etkiledi. Müsabakaların ertelendiği bir diğer taraf da Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu oldu. Ampute futbol ve tekerlekli sandalye basketbol lig müsabakalarının da, Kovid-19 salgınına yönelik tedbir gereğince 1 Mayıs tarihine kadar ertelenmiş olduğu bilgisi edinildi.

Türkiye Ampute 1. Ligi’nde ter döken Mersin Ampute Futbol Takımı da, bu süreçte erteleme kararı sebebiyle sporcuları için tatil ilan etme kararı aldı. Ampute Futbol Kulübü Başkanı Ali Yanaç da, yapmış olduğu açıklamada koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında, ligin ertelenmiş olduğunu ve sporcuların da evlerine gönderildiğini bildirdi. 2 yabancı sporcunun da evlerinde kaldığını ve Mersin’de olduklarını söyleyen Yanaç, tüm amputeli gençlerin evlerinde olduğunu bildirdi.

Psikolojik Desteğe De İhtiyaç Var

Olumsuz süreçte ampute sporcularının da olumsuz etkileneceğini söyleyen Ali Yanaç, sıkıntılı bir süreçten geçildiğini, bu süreçte amputeli gençlere de psikolojik anlamda destek verilmesi gerektiğini özellikle vurguladı. Dönüşün de inşallah muhteşem olacağını ifade ederek, gençlerin hayata kazandırılmak istenildiğini belirtti.