Vahap Seçer

5. Uluslararası Mersin Maratonu’nun Ekim Ayına Ertelendiği Duyuruldu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 22 Mart Pazar günü gerçekleşmesi planlanmakta olan 5. Uluslararası Mersin Maratonu’nun ertelendiğini açıkladı. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre yarın yapılması planlanan maraton, 23-25 Ekim’e ertelendi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 22 Mart Pazar günü gerçekleşmesi planlanan 5. Uluslararası Mersin Maratonu’nun küresel çaplı bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs sebebiyle, 23-25 Ekim tarihlerine ertelenmiş olduğunu bildirdi.

Şehirdeki Tüm Etkinlikler Ertelendi

Son günlerde vaka sayısındaki artış ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da tüm liglerin ertelenmesine karar verdiği günlerde, Mersin Büyükşehir Belediyesi de koronavirüse ilişkin tedbir amaçlı olarak maratonun ileri bir tarih olan 23-25 Ekim tarihleri aralığına ertelenmesine karar verdiğini açıkladı.

Duruma ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı, şehirde yer alan tüm sanat, spor, festival, kültür ve etkinliklerin ertelenmiş olduğunu bildirdi. Bu hafta sonu 22 Mart günü yapılacak olan maratonun da Ekim ayına ertelendiğini duyuran Seçer, etkinliğin net tarihi planlamada şimdilik netleştiği için paylaşmış olduğunu bildirdi.