Ziraat Türkiye Kupası 3. Turunda Yeni Mersin İdman Yurdu ile Kasımpaşa Eşleşti

2022 2023 sezonunda Ziraat Türkiye Kupası’nda yeni Mersin İdman Yurdu ile Kasımpaşa karşı karşıya geldi. Ziraat Türkiye Kupası’nın önceden belirlenen kurallarına göre eşleşmelerde karşılaşmalar seri başı olan takımların ev sahipliğinde oynanıyor. Bu sebeple Kasımpaşa Yeni Mersin İdman Yurdu eşleşmesinde ev sahibi ekip Kasımpaşa oldu.

Ziraat Türkiye Kupası’nın üçüncü türleşme esinde Kasımpaşa’nın kendi evinde yeni Mersin idman Yurdu’nu ağırladığı mücadele 18 Ekim Salı günü saat 13:00 da Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynandı. Bu eşleşmede orta hakem olarak Muhammed Ali Metoğlu düdük çalarken yardımcı hakem olarak ise Azad İlhan ve Salih Burak Demirel ikilisi görev aldı ve bu karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Mustafa Hakan Belder oldu. Türkiye Futbol Federasyonundan bu mücadele için gözlemci olarak Murat Türker atanırken temsilci görevinde ise Levent Karabudak ve Ahmet Korkmaz ikilisi görev aldı.

Kasımpaşa – Yeni Mersin İdman Yurdu Eşleşmesi Esame Listesi

Kasımpaşa teknik direktörü Şenol Can’ın 4–1–4–1 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Erdem Canpolat, sol bekte Raoul Petretta, stoper hattında Kaptan Ryan Donk ve Daniel Graovac ikilisi, sağ bekte Feyzi Yıldırım, savunma önünde Turgay Gemicibaşı, sol içte Yunus Mallı ve Valentin Eysseric, sol kanatta Ahmet Engin, sağ kanatta Tunay Torun ve santraforda ise Ali Demirel.

Yedekler: Ertuğrul Taşkıran, Jeffrey Bruma, Sadık Çiftpınar, Nihat Eris, Aytaç Kara, Mickaël Tirpan, Oğuzhan Yılmaz, Selim Dilli, Berat Kalkan ve Mamadou Fall.

Teknik Direktör Ersin Aka’nın 4–2–3–1 formasyonu ile tercih ettiği Yeni Mersin İdman Yurdu ilk 11’i şu şekildeydi:

Kalede Orhan Erdoğan, sol bekte Kaptan Aslan Gök, stoper tandeminde Burak Bilgen ve İbrahim Konuksever ikilisi, sağ bekte Miraç Can Doksanoğlu, savunma önünde Ferhan Evren ve Ömer Önder ikilisi, ofansif orta sahada Muğdat Çelik, sol kanatta Abdurrahman Emek, sağ kanatta Erdem Beytaş ve santraforda ise Cemil Devrim.

Yedekler: Okan Kaynak, Özgür Deryol, Bekir Yücedağ, Eren Genç, Chris David, Volkan Okumak ve Murat Dinç.

Karşılaşmadan Önemli Anlar

Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur eşleşmesinde Yeni Mersin İdman Yurdu Kasımpaşa deplasmanında sahaya çıktı. Karşılaşmanın 30. Dakikasında konuk ekip Yeni Mersin İdman Yurdu’nda Muğdat Çelik’in pasında Erdem Beytaş topu ağlara gönderdi ve deplasmanda takımını öne geçirdi.

80. dakikada ev sahibi Kasımpaşa’da Ali Demirel topu çizgiyi geçirtmeyi başardı ve skora denge getirmeyi başardı.

Bu gol ile birlikte eşitlik sağlanan mücadelede 90 dakikada tamamlandı ve mücadele uzatmalara gitti.

Uzatma dakikalarında 113. Dakikada Valentin Eysseric’in pasında Mickael Tırpan topu ağlara gönderdi ve Kasımpaşa turu geçen takım oldu.