Mersin Takımlarının Bu Haftaki Performansları

Profesyonel liglerde 2022 2023 sezonunda 2 tane Mersin takımı boy gösteriyor. Bu takımlardan Tarsus idman yurdu TFF ikinci lig beyaz grupta mücadele ederken Yeni Mersin İdman Yurdu ise TFF üçüncü Lig 1. Grupta yer alıyor.

Yeni Mersin İdman Yurdu’nun Bu Haftaki Maçı Ve Puan Durumu

2022 2023 sezonunda TFF 3. Lig 1. Grupta mücadele eden Yeni Mersin İdman Yurdu 6. Hafta karşılaşmasında kendi evinde Belediye Kütahyaspor’u konuk etti. 2022 2023 sezonunun 6. Haftasında Yeni Mersin İdman Yurdu ile Belediye Kütahyaspor arasındaki mücadele 9 Ekim Pazar günü saat 19:00’da oynandı. Karşılaşmada orta hakem olarak Ramazan Haymana düdük çaldı. Mücadelede Ramazan Haymana’nın yardımcı hakemliklerini Halit Karacabay ve Yahya Kemal Yurtbilir ikilisi atanırken 4. Hakem olarak ise Osman Köksaldı görev aldı.

Yeni Mersin İdman Yurdu mücadeleyi 57’nci dakikada umut aydın ve 67’nci dakikada Yusuf Yıldırım’ın bulduğu goller ile 2 – 0 kazandı ve liderlik koltuğunu korumayı başarırken bunun ile birlikte Yeni Mersin İdman Yurdu galibiyet serisini 4 maça çıkarttı.

TFF üçüncü lig birinci grupta yarala Yeni Mersin idman yurdu geride kalan 6 haftalık periyotta 5 kez sahadan galibiyetle ayrılırken yalnızca 1 maçta mağlup oldu. Kırmızı mavili ekip geride kalan 6 maçta 8 kez gol sevinci yaşarken meşin yuvarlığı 3 kez de kendi kalesinde gördü. Yeni Mersin İdman Yurdu geride kalan 6 haftada 15 puan elde ederek TFF üçüncü lig birinci grupta liderlik koltuğunda yer alıyor.

Tarsus İdman Yurdu’nun Bu Haftaki Maçı Ve Puan Durumu

2022 2023 sezonunda TFF 2. Lig Beyaz grubun 9. haftasında mücadele eden Bursaspor ile Tarsus İdman Yurdu karşı karşıya geldi. Tarsus İdman Yurdu’nun Bursaspor’a konuk olduğu mücadele 9 Ekim Pazar günü saat 18:30’da Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumunda oynandı. TFF 2. Lig Beyaz grupta 9. Haftasında Bursaspor – Tarsus İdman Yurdu maçının orta hakemi olarak Ferhan Kestanlıoğlu düdük çaldı. Karşılaşmada Ferhan Kestanlıoğlu’nun yardımcı hakem olarak Uğur Önay ve Barış Sun ikilisi görev yaparken 4. Hakem olarak ise Tayfun Sarı görev aldı.

TFF ikinci lig beyaz grupta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu geride kalan 9 haftalık periyotta 2 mücadeleden galibiyet ile ayrılırken 6 kez beraberlik elde etti ve yalnızca 1 kez mağlup olarak ligde en az mağlup olan takımlar arasında yer alıyor. Mersin ekibi efe ikincilik beyaz grupta 2022 2023 sezonunda 10 kez rakip fileleri havalandırırken kalesinde ise 9 gole engel olmayı başaramadı. Bu performansıyla birlikte gördü 12 puan topladı ve 9. haftayı 12. Sırada tamamladı.