Yeni Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Ersin Aka Açıklamalarda Bulundu

2022 2023 sezonunda TFF 3. Lig 1. Grupta mücadele eden Yeni Mersin İdman Yurdu’nda teknik direktör Ersin Aka açıklamalarda bulundu.

2022 2023 sezonunda zorlu bir lige düştüklerini ifade eden Ersin Aka geride kalan hafta Edirnespor ile karşılaştıklarını kâğıt üzerinde kolay geçmesi beklenen bir maç olduğunu fakat sahada hiç de öyle olmadığını söyledi. Kendi beklentilerinin de üzerinde olan bir zorluğun olduğunu söyleyen teknik adam bu hafta ise Belediye Kütahyaspor’u incelediklerini ve her zaman Play off oynamış ve kendini ispatlamış oyuncuları olduklarını söyledi. Ordu takımı ve Karşıyaka takımı gibi takımlar Spor Toto Süper ligi hak eden camialar derken kısaca TFF 3. Lig 1. Grubun çok zor bir grup olduğunu ifade etti.

Esin Aka Yeni Mersin İdman Yurdu’nun Oyununu Değerlendirdi

Yeni Mersin idman Yurdu’nun daha en az 2 haftaya daha ihtiyacı olduğunu söylerken taraftarların ne basının geçen sezona dair serzenişlerinin olduğunu söyledi. Kırmızı mavili ekibin çok karakterli futbolculardan kurulu olduğunu be bu sebeple daima önlerine bakmaya çalıştıklarını ve şu ana kadar da bir başarı elde ettiklerini söylemenin doğru olmayacağını açıkladı. Bazı isimleri geç katıldıklarını kendilerinin de bir miktar geç geldikleri gibi bazı durumların meydana geldiğini fakat buna rağmen gayet iyi bir başlangıç yaptıklarını ifade ederken henüz kafalarında kurguladıkları bugün formatına ulaşamadıklarını ve bunun için de en az 2 haftaya daha ihtiyaçları olduğunu sözlerine ekledi.

Takımın eksikleri olduğunu ifade eden mavi kırmızılı ekibin teknik direktörü Ersin Aka geçtiğimiz sezon ikinci lig ekiplerinden Ankara Demirspor ile anlaştıklarını söyledi. Yönetimle anlaştıklarını fakat daha sonra yönetimin değiştiğini ve işlerin peş peşe değiştiğini söyledi. Geçen sene Ankara Demir’in ardından kendisinin de büyük bir camiayla çalışmak istediğini ifade eden Yeni Mersin İdman Yurdu teknik direktörü taraftara sahip güzel bir stadyumu ve basına olan bir camiada çalışmak istediğini sözlerine ekledi. Bu sebeple mersin macerasının nasıl başladığını söyleyen genç teknik direktör eksiklerinin illa olduğunu fakat başarılı oldukça bu sorunları aşacaklarını ifade etti.

Yeni Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Ersin Aka Taraftarlara Çağrıda Bulundu

Yeni Mersin idman Yurdu’nun TFF 3. Lig 1. Grupta 2022 2023 sezonunda 6. Hafta maçında belediye Kütahyaspor ile oynayacakları maçı taraftarları davet eden teknik direktör Ersin aka gelecek sezon yeni Mersin İdman Yurdu’nu TFF 2. Ligde göreceklerini ifade etti. İddialı sözler üzerine bunun başka 1 yolu yok diyerek devam eden yeni Mersin İdman Yurdu teknik direktörü bu gibi büyük camiaların her zaman daha yukarılarda olması gerektiğini ifade etti. Kendilerinin de bunu başarmak istediklerini söyleyen Ersin aka Kütahya maçının çok zor 1 karşılaşma olacağını ve bu nedenle taraftarlarını ihtiyaçları olduğunu söyledi.