Yeni Mersin İdman Yurdu Edirnespor Deplasmanında Sahaya Çıktı

2022 2023 sezonunda TFF 3. Lig 1. Grupta 5. Hafta maçlarında Yeni Mersin İdman Yurdu deplasmanda Edirnespor ’un konuğu oldu.

Yeni Mersin İdman Yurdu ile Edirnespor bu maç ile birlikte 3. Kez karşı karşıya gelecek. Daha önceki maçlarda Yeni Mersin İdman Yurdu 1 kez galip gelirken 1 mücadele ise beraberlik ile sonuçlanmıştı aralarında oynadıkları bu 3. Maç ile birlikte ise Yeni Mersin İdman Yurdu 2. Kez galip gelmeyi başardı. Yeni Mersin İdman Yurdu deplasmanda Edirnespor ’u 0 – 1 skor ile mağlup etmeyi başardı.

Edirnespor – Yeni Mersin İdman Yurdu mücadelesinde orta hakem Hakan Ergin olurken mücadelenin yardımcı hakemlik görevini Suha Adıyaman ve Ahmet Ulu oldu ve 4. Hakem ise Kerim Çataklı oldu.

Edirnespor bu mağlubiyet ile bu sezonki 4. Mağlubiyetini elde etmiş oldu ve Edirnespor yalnızca 1 galibiyette kaldı. Edirnespor bu sezon TFF 3. Lig 1. Grupta 2 gol atarken 7 kez de topu kendi ağlarında gördü ve 3 puanda kaldı ve 15. Sırada yer aldı.

Yeni Mersin İdman Yurdu ise bu galibiyet ile 4. Galibiyetini elde etmiş olurken yalnızca 1 kez mağlup oldu. Yeni Mersin İdman Yurdu 2022 2023 sezonunda geride kalan 5 haftalık süreçte 6 kez rakip fileleri havalandırırken kalesinde 3 gol gördü. Kırmızı mavili ekip 12 puan toplamayı başardı ve TFF 3. Lig 1. Grupta zirveye yerleşmeyi başardı.

Edirnespor – Yeni Mersin İdman Yurdu Maçı Kadroları

Edirnespor ’da teknik direktör Cihat Tiryaki’nin 4–4–2 formasyonunda tercih ettiği ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Serkan Demirol, sol bekte Engin Nebioğlu, stoper hattında Kaan Dorak ve Ali Aydın ikilisi, sağ bekte Oğuzhan Kandemir, merkez orta sahada Gencay Erten ve Ümit Can Tokçu ikilisi, sol kanatta Çağlar Özel, sağ kanatta Erkan Şentürk, santraforda ise Fırat Aras ve Ahmet Baykal ikilisi.

Yedekler: Durmuş Doğukan Aydaş, Kemal Bayrak, Kazım Birkan, Furkan Külekçi, Güray Gazioğlu, Emre Gürsel Hürcan ve Sergen Yakupçebioğlu.

Yeni Mersin İdman Yurdu’nda teknik direktör Ersin Aka’nın 4–2–3–1 formasyonunda şans verdiği ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Sertaç Güzel, sol bekte Aslan Gök, stoper tandeminde Özkan Zileli ve Ömer Alper Tatlısu ikilisi, sağ bekte Aziz Aksoy, savunmanın önünde Ferhan evren ve Taygun Vurgun ikilisi, ofansif orta sahada Chris David, sol kanatta Yusuf Yıldırım, sağ kanatta Volkan Okumak ve santraforda ise Abuzer Gaffar Toplu.

Yedekler: Orhan Erdoğan, Burak Bilgen, Miraç Can Doksanoğlu, Metin Yüksel, Ömer Önder, Erdem Onur Beytaş ve Umut Aydın.

Mücadeleden Önemli Anlar

61. dakikada kazanılan penaltıda Volkan Okumak Yeni Mersin İdman Yurdu’nu deplasmanda galibiyete taşıyan golü kaydetti.