Yenişehir İlçesinde Heyecan Veren Voleybol Festivali

Voleybol; Türkiye’de yeni yeni popüler olmaya başlayan bir spor! Bilhassa kadınlar voleybol liginin popülerliğini her geçen gün artırdığını söyleyebiliriz. İnsanlar; Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit, Fenerbahçe Opet maçlarına bilet bulmakta bir hayli zorlanıyorlar.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı; başarıları ile insanları gururlandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yaz Dünya Milletler Ligi’nde üçüncü olan milli takımımız; Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda da mücadele etti. Çeyrek finalde Güney Kore’ye yenildi. Ardından, Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’na katıldı. Üçüncülük maçında Hollanda’yı mağlup ederek Avrupa üçüncüsü oldu.

Türkiye’de özellikle küçük kızların voleybola bir hayli ilgi duyduklarını söyleyebiliriz. Bu gerçeğin farkına varan belediyeler de her yaştan insanı voleybol ile tanıştırmayı hedefliyorlar.

Yenişehir Voleybol Festivali Ne Zaman Düzenlenecek?

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit; Yenişehir’de düzenlenecek voleybol festivali hakkında detaylı bilgi verdi. Buna göre, 11 ila 16 Mayıs 2022 tarihleri arasında yıldız kızlar ve yıldız erkekler kategorisinde mücadelelere yer verilecek. Ardından, 18 ila 25 Mayıs 2022 tarihleri arasında midi kız ve küçük erkekler kategorisinde maçlar oynanacak. Mersin’in öne çıkan etkinliği olarak dikkat çeken voleybol festivali; 9 ila 16 Haziran 2022 tarihleri arasında oynanacak midi erkekler ve küçük kızlar maçları ile sona erecek. Bir başka deyişle, Mersin Yenişehir’de bir ay beş gün boyunca birbirinden heyecanlı ve çekişmeli voleybol maçları oynanacak.

Abdullah Özyiğit Organizasyon Hakkında Bilgi Verdi

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit; böylesine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Bunun yanı sıra, basın toplantısı düzenleyerek organizasyon hakkında bilgi verdi. Her şeyden önce, Festival Voleybol’da dört binin üzerinde sporcuyu ağırlayacaklarını belirtti. Mersin; geçmiş yıllarda da bu tür spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmıştı. Bilhassa 2013 yılında Mersin’de düzenlenen Akdeniz Oyunları; organizasyon kalitesiyle takdir toplamıştı. Mersin; bu organizasyonda üç bin kişiyi ağırlamıştı. Ancak, tam dokuz yıl sonra Yenişehir‘de düzenlenecek olan Festival Voleybol’da dört binin üzerinde sporcu ağırlanacak. Bu durum; Mersin’in yıllar içerisinde kendisini ne kadar geliştirdiğini ortaya koyuyor.

Abdullah Özyiğit; Mersin’in Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında olduğunu vurguladı. Spor organizasyonlarına ev sahipliği yapma konusunda bilhassa büyükşehirlerden herhangi bir farkının olmadığını sözlerine ekledi. 2022 yılının Nisan ayında Yenişehir’de düzenlenen Avrupa Triatlon Kupası; taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştı. Buna ek olarak, Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası da Mersin’de düzenlendi. Hatta, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; Türkiye Kupası’nı kendi evinde ve taraftarlarının önünde kazanarak eşsiz bir başarıya imza attı.

Yenişehir Belediye Başkanı; yalnızca profesyonel seviyede olmamakla beraber tüm spor faaliyetlerine destek verdiklerinin altını çizdi. Yenişehir Piri Reis Ortaokulu’nun Türkiye voleybol şampiyonasında birinci olmasının kendilerini gururlandırdığını ifade etti.

Voleybol severler; Festival Voleybol’u yerinde izleyebilirler.