Yeni Mersin İdman Yurdu Nevşehir Belediye Spor’u da Yendi

TFF 3. Lig 1. Grupta 2022 2023 sezonu 8. Hafta maçında Yeni Mersin İdman Yurdu ile Nevşehir Belediye Spor karşı karşıya geldi. Yeni Mersin İdman Yurdu kendi evinde Nevşehir Belediye Spor’u 2 – 0 skor ile mağlup etmeyi başardı.

Yeni Mersin İdman Yurdu’nun Nevşehir Belediye Spor’u konuk ettiği maç 23 Ekim Pazar günü saat 19:00’da başladı. Mersin Stadyumunda oynan mücadelede orta hakem olarak Erdal Yılmaz düdük çaldı. Mücadelede Erdal Yılmaz’ın yardımcılıklarını Ahmetcan Akkoyun ve Mehmet Şenkaya ikilisi üstlenirken 4. Hakem olarak ise Berkay Yavuz görev aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu mücadeleye gözlemci olarak Mahmut Turgay Kapdan atanırken temsilci olarak ise Ziya Dilmen ve Gürhan Tokul ikilisi görev aldı.

Yeni Mersin İdman Yurdu – Nevşehir Belediye Spor Maçı Esame Listeleri

Teknik direktör Ersin Aka yönetimindeki Yeni Mersin İdman Yurdu’nda 4–4–2 dizilişi ile sahaya çıkan ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Sertaç Güzel, sağ bek Aziz Aksoy, stoper tandeminde Ömer Alper Tatlısu ve Özkan Zileli ikilisi, sol bekte Aslan Gök, savunma önünde Taygun Vurgun ve Metin Yüksel ikilisi, sol kanatta Yusuf Yıldırım, sağ kanatta Chris David ve santraforda ise Abuzer Gaffar Toplu ve Umut Aydın ikilisi.

Yedek Kulübesi: Orhan Erdoğan, Burak Bilgen, Miraç Can Doksanoğlu, Ferhan Evren, Ömer Önder, Muğdat Çelik ve Erdem Onur Beytaş.

Nevşehir Belediye Spor’da teknik direktör Yusuf Tokuş’un 4–3–3 formasyonu ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Şener Özcan, sol bekte Kerem Can Akyüz, stoper hattında Rahmi Can Karadaş ve Orhan Evci ikilisi, sağ bekte Onur Öztonga, merkez orta sahada Gökay Iravul, sol içte Serdar Ümit Deniz ve sağ içte ise Baran Sarka, sol kanatta Dilaver Güçlü, sağ kanatta Halil İbrahim Peksen ve santraforda ise Ali Kucik.

Yedek Kulübesi: Yağızcan Akyürek, Ömer Yıldırım, Furkan Övün, Alican Tez, İbrahim Topaloğlu, Berkay Tekin ve Batuhan Nihat Ulutaş.

Yeni Mersin İdman Yurdu ile Nevşehir Belediye Spor ’un Maçın Ardından Durumları

Yeni Mersin idman yurdu 2022 2023 sezonunda geride kalan 8 haftada bu maçla birlikte yedinci galibiyetine uzanmış oldu ve yalnızca 1 kez de mağlup oldu. Kırmızı mavili ekip bu maçlarda 12 kez rakip fileleri havalandırdı bunu başarırken kendi kalesinde ise 4 kale engel olmayı başaramadı. Teknik direktör Ersin Aka’nın öğrencileri 21 puan toplayarak en yakın rakibine 5 puan fark atıp TFF 3. Lig 1. Grupta liderlik koltuğunda yer alıyor.

Nevşehir Belediyespor geride kalan 8 haftada 2 galibiyet elde ederken 2 kez de sahadan beraberlik ile ayrıldı ve bu maç ile birlikte dördüncü kez mağlup olmuş oldu. Nevşehir Belediyespor bu maçlarda 6 kez gol atmayı başarırken 10 kez ise topu kendi ağlarında gördü. Bu performans ile 8 puan toplayan Nevşehir Belediye Spor 14. Sırada yer alıyor.