Yeni Mersin İdman Yurdu Güçlü Kadrosu ile 3.Lig 1.Grup’un Favorisi Olarak Gösteriliyor

Bugüne kadar İçel İdman Yurdu ismiyle mücadele eden ancak geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nun onayıyla Yeni Mersin İdman Yurdu ismini alan Mersin ekibi; yeni sezona umutlu bakıyor.

Yeni Mersin İdman Yurdu; 2022 – 2023 sezonunun ilk maçında 3 Eylül 2022 Cumartesi günü saat 20.00’de kendi saha ve seyircisi önünde Amasya Spor’u konuk edecek. Mersin ekibi; bu maçı kazanarak yeni sezona en iyi şekilde başlamayı hedefliyor. Bilhassa farklı bir galibiyet alarak taraftarlarını sevindirmekten başka bir şey düşünmüyor. Yeni Mersin İdman Yurdu; transfer dönemini de çok iyi geçirdi. Yönetim; takımı güçlendirmek adına gerekli olan hiçbir hamleden kaçmadı. Gelin, Yeni Mersin İdman Yurdu’nun kadrosunun güncel haline yakından bakalım!

Deneyimli Kaleci Sertaç Güzel Takım Kaptanlığı Görevini Üstlenecek

Yeni Mersin İdman Yurdu’nun kadrosunda üç kaleci bulunuyor. Söz konusu isimler arasında en tecrübeli olanı ise Sertaç Güzel! 19 Haziran 1990 tarihinde Mersin’de dünyaya gelen kaleci; 2018 – 2019 sezonundan bu yana bu kulüpte forma giyiyor. 1.91 boyundaki oyuncu; önümüzdeki sezon takımın kalesini koruduğu gibi kaptanlık görevini de üstlenecek. Bir başka deyişle, takımın en önemli isimlerinden birisi olacak.

Sertaç Güzel; son dört sezonunu Yeni Mersin İdman Yurdu’nda geçirdi. 32 yaşındaki kaleci; bu süreçte 73 maçta kaleyi korudu. Kalesinde 50 gol gördü. 42 maçı gol yemeden tamamlayarak taraftarlarını sevindirdi. Sertaç Güzel; takımın şampiyonluğa çok ihtiyacının olduğunun bilincinde! Mersin doğumlu birisi olarak kulübünün önümüzdeki sezon şampiyon olmasını her şeyden çok istiyor. Kurtarışlarıyla takımına hayat vermeye hazırlanıyor. 32 yaşındaki oyuncu; 3.Lig’in en iyi kalecilerinden birisi olarak gösteriliyor.

Ferhan Evren Takımın Dinamosu Olabilir

Yeni Mersin İdman Yurdu’nun 2022 – 2023 sezonu öncesinde kadrosuna kattığı isimlerden birisi de Ferhan Evren oldu. 2000 doğumlu oyuncu; futbola henüz 11 yaşındayken Galatasaray altyapısında başladı. Sarı kırmızılı takımda çok uzun süre forma giydi. Fakat, hiçbir zaman A takım seviyesine gelemedi. Hatta, Ozan Kabak, Yunus Akgün, Atalay Babacan gibi isimlerle altyapıda şampiyonluklar yaşadı.

Ferhan Evren; Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra hiçbir yerde dikiş tutturamadı. Galatasaray altyapısına seçilmesini sağlayan potansiyelini hiçbir zaman ortaya koyamadı. Yeni sezon öncesinde sürpriz bir şekilde Yeni Mersin İdman Yurdu’na transfer olan 22 yaşındaki oyuncu; takımın as oyuncusu olacak gibi duruyor. Orta sahanın her yerinde oynayabilmesi ciddi bir avantaj!

22 yaşındaki oyuncu; Yeni Mersin İdman Yurdu’nun orta saha eksikliğini giderebilir. Hızı, tekniği, şutları ve oyun zekası ile öne çıkan Ferhan Evren; önümüzdeki sezon takımın şampiyonluğuna önemli katkıda bulunabilir.

Yeni Mersin İdman Yurdu

Muğdat Çelik’in Deneyimine Çok İhtiyaç Duyulacak

Yeni Mersin İdman Yurdu’nun yeni transferlerinden birisi Muğdat Çelik! 32 yaşındaki oyuncu; üçüncü lig seviyesinin çok üzerindeki kalitesiyle takıma kesinlikle büyük katkıda bulunacak.