İçel İdman Yurdu Yeni Transferlerine Çok Güveniyor

Mersin İdman Yurdu; bir dönem Süper Lig’de mücadele etmiş bir kulüptü. O dönemde elde ettiği başarılar ile de popülerliğine popülerlik katmıştı. Ancak, Mersin şehrinin 2022 yılında olduğumuz şu günlerde eski günlerini aradığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu güzel şehrin ne Süper Lig’de ne de TFF 1.Lig’de temsilcisi var! Bu durum; Mersin halkını çok üzüyor. Ayrıca, şehrin önde gelen iş adamlarının da bu durumdan rahatsız olduklarını söyleyebiliriz.

Mersin’in futboldaki makus talihini değiştirebilecek kulüp tahmin edebileceğiniz gibi İçel İdman Yurdu! Önümüzdeki sezona isim değişikliği ile başlamaya hazırlanan İçel İdman Yurdu; yönetimi, taraftarı ve futbolcusu ile başarıya inanıyor. Bilhassa kulüp yönetiminin kadroyu kaliteli oyuncular ile takviye etmek adına elinden geleni yaptığını ifade edebiliriz. Gelin, İçel İdman Yurdu’nun yeni transferlerine bir göz atalım!

Muğdat Çelik Bu Takıma Çok Şey Katacak

İçel İdman Yurdu’nun yeni sezon öncesinde kadrosuna kattığı en flaş isim tartışmasız Muğdat Çelik oldu. 1990 yılında Mersin’de dünyaya gelen Muğdat Çelik; uzun yıllar Süper Lig’de top oynadı. Son olarak, geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig ekiplerinden Denizlispor’un kadrosunda yer aldı. Fakat, yeşil siyahlı kulüpte çok fazla maça çıkamadı. Hem eski formunda olmaması hem de ilerleyen yaşı sebebiyle futbolu bırakmaya karar verdi.

Muğdat Çelik’in vermiş olduğu futbolu bırakma kararı çok geçmeden değişti. 32 yaşındaki oyuncu; Mersin’de yaşayan ailesiyle daha çok vakit geçirmek istiyordu. Bu yüzden, futbolu bırakıp Mersin’e temelli yerleşmeye karar vermişti. Ancak, Mersin’de yaşama isteği; futbolu bırakmasına engel bir durum değildi. Muğdat Çelik; memleketinin takımı İçel İdman Yurdu’na imza atarak futbola geri döndü.

Muğdat Çelik; hem yetenekleri hem de tecrübesiyle bu sezon İçel İdman Yurdu’na çok fazla şey katacaktır. 32 yaşındaki oyuncu; futbolculuk döneminin belki de en güzel yıllarını İçel İdman Yurdu’nda yaşayabilir. 2018 – 2019 sezonunda Galatasaray gibi büyük bir kulüpte forma giyen ve Süper Lig – Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşayan Muğdat Çelik; tecrübelerini İçel İdman Yurdu için kullandığı takdirde takımını bir üst lige taşıyacaktır.

Ferhan Evren’in Yapacakları Merak Ediliyor

İçel İdman Yurdu’nun yeni sezon öncesinde kadrosuna kattığı bir diğer isim Ferhan Evren oldu. 2000 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu; merkez orta saha ve forvet arkası pozisyonlarında forma giyebiliyor. Ferhan Evren; futbola 2011 yılında henüz 11 yaşındayken Galatasaray altyapısına katılarak başladı. Sarı kırmızılı takımda Ozan Kabak ve Yunus Akgün gibi isimlerle altyapıda beraber forma giydi. U19 liginde şampiyonluk yaşayan Galatasaray’ın en önemli oyuncularından birisi oldu.

Ferhan Evren; yıllarını geçirdiği Galatasaray’da hiçbir zaman A takım seviyesine yükselmeyi başaramadı. Farklı kulüplerde forma giydi. Genç oyuncu; önümüzdeki sezon İçel İdman Yurdu’nun başarısı için ter dökecek.