Yeni Mersin İdman Yurdu, Belediye Kütahyaspor’u 2 – 0 Mağlup Etti

2022 2023 sezonunda TFF 3. Lig 1. Grupta mücadele eden Yeni Mersin İdman Yurdu kendi evinde Belediye Kütahyaspor’u konuk etti. 2022 2023 sezonunun 6. Haftasında 9 Ekim Pazar günü saat 19:00’da oynanan mücadelede orta hakem Ramazan Haymana düdük çaldı. Maçta Ramazan Haymana’nın yardımcı hakemliklerini Halit Karacabay ve Yahya Kemal Yurtbilir ikilisi üstlenirken 4. Hakem olarak ise Osman Köksaldı görev aldı. Türkiye Futbol Federasyonu’nda bu maç için gözlemci görevine Bülent Uludoğan getirildi. Temsilci olarak Ali Koç ve Eren Eroğlu görev aldı.

Maçın 57. Dakikada Umut Aydın’ın attığı gol ile ev sahibi ekip öne geçerken 67. Dakikada ise Yusuf Yıldırım farkı 2’ye çıkarttı ve Yeni Mersin İdman Yurdu’na Belediye Kütahyaspor karşısında 2 – 0 galibiyeti getirdi.

Yeni Mersin İdman Yurdu – Belediye Kütahyaspor Maçı Kadroları

Teknik direktör Ersin Aka’nın 4–2–3–1 dizilişi ile sahaya sürdüğü Yeni Mersin İdman Yurdu ilk 11’i şu şekildeydi:

Kalede Sertaç Güzel, sol bekte Aslan Gök, stoper hattında Ömer Alper Tatlısu ve Özkan Zileli ikilisi, sağ bekte Aziz Aksoy, savunma önünce Taygun Vurgun ve Metin Yüksel ikilisi, ofansif orta sahada Chris David, sol kanatta Yusuf Yıldırım, sağ kanatta Volkan Okumak ve santraforda ise Abuzer Gaffar Toplu.

Yedekler: Orhan Erdoğan, Burak Bilgen, Miraç Can Doksanoğlu, Ferhan Evren, Ömer Önder, Erdem Beytaş ve Umut Aydın.

Belediye Kütahyaspor’da İsmail Güldüren’in 4–2–2–2 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Hasan Sürmeli, sağ bekte Eyüp Poyraz, stoper tandeminde Onur Şirin ve Erdinç Cepoğlu ikilisi, sol bekte Önder Akdağ, merkez orta sahada Emrah Dağ ve Bilal Şeflek ikilisi, sol kanatta Ali Kemal Özkan, sağ kanatta Muhammet Enes Gök, santraforda ise Niyazi Çolak ve Yusuf Atasoy ikilisi.

Yedekler: Alper Kağan Çakır, İsmail Karakaş, Talha Mayhoş, Özgür Kazar, Yasin Reis, Murat Elkatmış ve Ertuğrul Teksen

Yeni Mersin İdman Yurdu – Belediye Kütahyaspor Maçı Ardından Puan Durumu

Yeni Mersin İdman Yurdu bu maçta elde ettiği galibiyet ile birlikte 5. Kez galip gelmiş oldu. Kırmızı mavili ekip geride kalan haftalarda yalnızca 1 maçta mağlup oldu. Yeni Mersin İdman Yurdu 8 kez rakip fileleri havalandırırken kalesinde ise 3 gole engel olmayı başaramadı ve TFF 3. Lig 1. Grupta 15 puan toplamayı başardı. Yeni Mersin İdman Yurdu 2022 2023 sezonunun 6. Haftasını da TFF 3. Lig 1. Grupta liderlik koltuğunda tamamladı.

Belediye Kütahyaspor ise bu maç sonucu ile birlikte ilk kez mağlup oldu. TFF 3. Lig 1. Grupta Belediye Kütahyaspor 2 kez galip gelirken 3 kez ise sahadan beraberlik ile ayrıldı. 2022 2023 sezonunda geride kalan periyotta Belediye Kütahyaspor 8 gol atarken 4 kez ise topu ağlarında gördü. Belediye Kütahyaspor 6. Haftayı 9 puan ile 7. Sırada kapattı.