Voleybolda Alt Yaş Kategorilerinde Şampiyon Olan Takımlar Belli Oldu

Voleybol; Türkiye’nin bilhassa son yıllarda en çok ilgi gösterdiği sporların başında geliyor. Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başarıları ile gururlanan halkımız çocuklarını da voleybola yönlendiriyor. Voleyboldaki organizasyonlar profesyonel sporcular ile sınırlı değil! Henüz altyapıda olan ve geleceğin yıldızları olarak gösterilen sporcular için de birçok turnuva düzenleniyor. Söz konusu turnuvalardan birisi de Mersin’de düzenlendi. Gelin, bu organizasyonun detaylarına yakından bakalım!

Mersin Voleybol Turnuvasına Ev Sahipliği Yaptı

Midi Erkekler ve Küçük Kızlar kategorilerindeki turnuva; 2022 yılının Haziran ayında Türkiye Voleybol Federasyonu – Yenişehir Belediyesi işbirliği ile Mersin’de düzenlendi. Bu turnuvada oynanan tüm maçları şehrin ileri gelenleri de bizzat tribünden takip ettiler. Maçlar; çok ciddi bir çekişmeye sahne oldu. Her takımın kazanmak adına bir hayli hırslı ve istekli olduğu gözlerden kaçmadı. Oyuncular; geleceğin yıldızı olmak adına çaba gösterdiler. Her birisi Filenin Sultanları’nı örnek aldığını belli etti.

Midi Erkekler ve Küçük Kızlar kategorisindeki maçlar; 9 ila 16 Haziran 2022 tarihleri arasında oynandı. Midi Erkekler finalinde Halkbank ile Okyanus Koleji karşı karşıya geldi. Final maçını kazanan Okyanus Koleji şampiyon oldu. Oyuncular; şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadılar.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan; final maçının ardından hem erkeklerde hem de kızlarda şampiyon olan takımlara kupalarını ve madalyalarını verdi. Oyuncuları teker teker tebrik etti. Bunun yanı sıra, günün anlam ve önemine dair birtakım açıklamalarda bulundu. Her şeyden önce, Mersin’in bir spor cenneti olduğunu ve güzellikleriyle cennetten farksız bir yer olduğunu dile getirdi. Bu güzel şehrin böylesine önemli bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapmasının kendisi adına da bir gurur olduğunu ifade etti. Buna ek olarak, devletin voleybol başta olmak üzere tüm spor branşlarına yapmış olduğu yatırımların karşılığının alınmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. Midi Erkekler ve Küçük Kızlar kategorisine katılan 160 takım ve dört binin üzerindeki sporcunun en iyi şekilde ağırladığının altını çizdi. Sözlerini tamamlarken turnuvaya katılan tüm sporculara teşekkür etti. Her birisini ilerleyen yıllarda milli takımda oynarken görmek istediğini belirtti.

Vakıfbank Küçük Kızlar Kategorisinde Şampiyon Oldu

AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ VAKIFBANK!. / SLOVENYA,(DHA)-

Takdir edersiniz ki, Vakıfbank; kadınlar voleybolun en önemli takımlarının başında geliyor. Yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en önemli voleybol takımı olarak biliniyor. Yurt içi ve yurt dışı başarıları ile herkesi gururlandırıyor.

Vakıfbank; 2021 – 2022 sezonunda beş kupa kazandı. Misli.com Sultanlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, CEV Şampiyonlar Ligi, AXA Sigorta Kupa Volley ve Süper Kupa’yı müzesine götürdü. Sarı siyahlı takım; altyapıda da bir hayli başarılı! Mersin’de düzenlenen Küçük Kızlar kategorisinde Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Bu turnuvada bilhassa Vakıfbank’ın 2007 doğumlu orta oyuncusu Begüm Yılmaz’ın performansıyla fark yarattığını söyleyebiliriz.