Mersin’in Spor Gündemi Kalabalık

Şu sıralar Tarsus İdman Yurdu’nun Play-Off finaline yükselememiş olmasına üzülen Mersin şehrinde spor gündemi her zaman olduğu gibi yine kalabalık. Şehrin her bir tarafında farklı bir spor etkinliği düzenlenmeye devam ederken bu etkinliklere de katılımın bir hayli yüksek olduğunu ifade etmek gerekiyor. Akdeniz’in güzel kentini yaz sezonu boyunca da pek çok spor etkinliği bekliyor olacak.

Penaltılarda Elenenler

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Mersin temsilcisi Tarsus İdman Yurdu ve TFF 3.Lig’de mücadele eden İçel İdman Yurdu adına aynı şekilde ilerlemedi ancak benzer finaller ve hayal kırıklığıyla sona erdi.

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta çok ilginç bir yükseliş yakalayarak Play-Off potasına kadar çıkan Tarsus İdman Yurdu, burada ilk olarak Amed SK ile eşleşmiş ve dişli rakibini penaltılar sonucunda elemişti. TFF 2.Lig’den TFF 1.Lig’e yükselen takım olmak adına iki aşama daha atlaması gereken Sarı Lacivertli ekip Yarı Final aşamasında eşleştiği Karacabey Belediyespor’a bu sefer kendisi penaltılarda mağlup olmaktan kurtulamadı.

Durum böyle olunca da bir anda dibe vurup bir anda yükselen Mersinli taraftarların TFF 1.Lig hasreti bir sezon daha uzamış oldu. Öte yandan Tarsus İdman Yurdu’na göre daha az sallantılı ancak benzer şekilde bir süreç yaşayarak çok uzun bir yenilmezlik serisi yakalayan İçel İdman Yurdu da normal sezonu Play-Off potasında tamamlamayı başarmıştı.

Hemşerisine göre bir adım daha ileriye giden İçel İdman Yurdu, TFF 2.Lig’e yükselen yolda Final aşamasına kadar çıktı ancak burada yine Tarsus İdman Yurdu gibi penaltılarda rakibine boyun eğerek şansını 1 sene daha ertelemek zorunda kaldı.

Enduro Mersin’de

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası Mersin Yarışları’nın, 28-29 Mayıs tarihlerinde Toroslar ilçesinde yapılacağı bildirildi.

Geçtiğimiz yıl düzenlediği Extreme Enduro Motofest yarışlarını bu yıl bir adım daha ileriye götürerek Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın ikinci ayağını bölgeye getiren Toroslar Belediyesi, Mersin’de büyük bir heyecana ev sahipliği yapacak. Toroslar Belediyesinin, Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliğinde düzenleyeceği etkinliğe, Mersin Motosiklet Spor Kulübü ile Mersin Otomobil Sporları Kulübü (MOSK) de destek verecek.

Yarışlarda adrenalin tutkunları, 2 gün boyunca hünerlerini sergileyecek. Türkiye’nin dört bir yanından katılacak sporcuların 7 kategoride yarışacağı etkinlik, 28 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’da Korukent Mahallesi’nde Çevik Kuvvet arkasında bulunan Toroslar Belediyesi Süper Enduro Yarış Pisti’nde serbest antrenman ve sıralama turlarıyla başlayacak.

Mersin spor dolu gündeminde herkese ve her yaşa hitap eden etkinlikleri düzenlemeye veya bu etkinliklerin içinde yer almaya devam ediyor. Akdeniz’in güzel şehrinde sezonun geriye kalan kısmında da pek çok etkinlik düzenleneceği biliniyor.

Hem turizm hem de spor alanında ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Mersin’de vatandaşları da bu ilgileri nedeniyle ayrıca tebrik etmek gerekiyor.