Turuncu Lacivertlilerde Gökşen Fitik Açıklamalarda Bulundu

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi ile anlaşan Gökşen Fitik Takımımız her zaman üst seviyeleri kovalayan ve her kulvarda büyük hedefleri olan bir ekip dedi. Kendisinin de bu hedefler doğrultusunda elinden gelenin en iyisini mesaj sahada performansının en iyisini göstermeye çalışacağını ifade etti.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Liginde Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi 2021 yaz transfer döneminde Gökşen Fitik kadrosundan ayrılmıştı. Aradan geçen bir sezonun ardından Gökşen Fitik tekrardan Mersin ekibi ile anlaştı ve resmi imzayı attı. Geçen sezonun değerlendiren 20 yaşındaki basketbolcu Geçtiğimiz sezon bireysel ve takım anlamında Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi birçok başarı elde ederek sezonu tamamladıklarını İfade etti.  Geçtiğimiz sezon hem Türkiye Ligi’nde hem de Türkiye Kupası’nda hiç de fena olmayan kadroya sahip olduklarını ifade ettim geçtiğimiz sezonki kadrolarıyla her 2 kulvarda da güzel işler yaptıklarını ifade etti. Geçtiğimiz sezonu iyi 1 konumda bitirdiklerini düşünen Gökşen Fitik belki daha da iyi 1 konumda bitirebilecekeklerini fakat Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi kadrosunun çok rotasyonlu 1 takım olmamasının buna engel olduğunu ifade etti. Her şeye rağmen geçtiğimiz sezon turuncu lacivertli ekibin elinden gelen her şey yaptığını sözlerine ekledi.

Gökşen Fitik Bu Kadronun Kendisi İçin Büyük Bir Şans Olduğunu Söyledi

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi hakkında açıklamalarda bulunan genç basketbolcu geçtiğimiz sezon özellikle Türkiye Kupası’nda turuncu lacivertliler hedefi olan bir ekipti derken bu sebeple kazandıkları kupanın çok şaşırtıcı bir sonuç olmadığını sözlerine ekledi. Kendisi Mersin ekibine karşı geçtiğimiz sezon oynadıkları mücadelede bunun farkında olarak sahaya çıktıklarını ve o maçlarda elinden gelenin en iyisini yaptığını açıkladı. Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi her zaman üst seviyeleri kovalayan ve büyük hedefleri olan bir takım olduğunu ve bu sezon kendisinin de bu hedefler doğrultusunda performansını en üst seviyede göstermeye çalışacağını sözlerine ekledi. Sezon sonunda hedefledikleri kupalara ulaşmak istediğini temenni etti.

Yaz transfer döneminde Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi takımına katılan Jonquel Jones transferinin çok kaliteli ve üst seviye bir isim olduğunu ifade ederken takımda bulunan bu tarz kaliteli ve üst seviye oyuncularla beraber oynamanın ve aynı hedefler doğrultusunda mücadele etmenin kendisine çok şey katacağını sözlerine ekledi. Bunun gibi oyuncularıyla oynamanın çok büyük bir şans olacağını söyleyen genç basketbolcunun karakterli ve iyi oyunculardan kurulu bir takımın hem kendi performansını hem de gelişimine katkı sunacağını ifade etti. Bu kaliteli ve üst seviye oyuncuların sezon boyunca kendisine katabileceğini şeyleri çok iyi değerlendirip öğrenmeye çalışacağını açıkladı.

Gökşen Fitik Bireysel Çalışmalara Başladı

Sezona erken başlayan ve turuncu lacivertli ekibin tesislerinde bireysel antrenmanlara başlayan genç basketbolcu hafif bir sakatlığının olduğunu ve ağrılarının kronikleşen bir duruma gittiği için güçlendirme çalışması yaptığını belirtti. Adım adım ilerleyerek kendi eksiklerini gidermeye çalışan Gökşen Fitik Sezona hazır başlamak istediğini sözlerine ekledi.