Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi İç Transfer Adımları

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yeni Şehir Belediyesi’ne geçen sezon transfer olan yetenekli basketbolcular ile gelecek sezon için tekrar el sıkışıldı. Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yeni Şehir Belediyesi’nde geçen sezon takım kadrosunda bulunan ve takımın önemli parçalarından olan yabancı isimler ile gelecek sezonda da takımda kalmaları için ikna etti ve anlaşma sağlandı.

2021 – 2022 sezonunda Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yeni Şehir Belediyesi forması giyen Tiffany Hayes, Kuanitra Hollingsworth, Temi Fagbenle ve DeWanna Bonner gelecek sezonda turuncu lacivertli forma altında mücadele edecek.

Çukurova Basketbol

Turuncu Lacivertlilerde Anlaşılan Yabancı Basketbolcuların Geçen Sezon Performansları

2021 – 2022 sezonu öncesinde İspanya takımlarından Avenida’dan Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yeni Şehir Belediyesi’ne transfer olan Tiffany Hayes turuncu lacivertliler ile çok iyi bir sezon geçirdi. Tiffany Hayes geçtiğimiz sezon turuncu lacivertliler ile 18,9 sayı ortalaması elde etti ve takımın bu alanda en skorer oyuncusu oldu.

Yine 2021 – 2022 sezon başında Mersin ekibine İtalyan ekiplerinden Reyer Venezia takımından katılan Temi Fagbenle yine takımın önde gelen isimlerinden bir tanesi olmayı başarmıştı. Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yeni Şehir Belediyesi forması ile 12,3 sayı ortalaması ve 6,8 ribaunt ortalaması ile takdir toplayan Temi Fagbenle geçtiğimiz sezon Kadınlar Türkiye Basketbol Kupası’nda En Değerli oyuncusu ödülünü de kazanmayı başarmıştı.

Kadın basketbolcular arasında dünya çapında önde gelen oyunculardan biri olarak gösterilen ve kariyerinde iki kez WNBA şampiyonu olan DeWanna Bonner takıma sezon ortasında dahil edilmişti. Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yeni Şehir Belediyesi’nde geçen sezon DeWanna Bonner sezon ortasında katılmasına rağmen 16,7 sayı ortalaması ve 7,8 ribaunt ortalaması ile oynayan yıldız oyuncu özellikle turuncu lacivertli ekibin Kadınlar Türkiye Basketbol Kupasında elde edilen şampiyonlukta öne çıkmıştı.

Kuanitra Hollingsworth ise geçtiğimiz sezon Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı’na dahil edilmiş ve Türk oyuncusu statüsü kazanmıştı. Kuanitra Hollingsworth geçen sezon Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yeni Şehir Belediyesi ile 7,9 sayı ile 6,9 ribaunt ortalaması ile sezonu tamamladı.

Kadınlar Türkiye Basketbol Kupası’nda Turuncu Lacivertlilerin Yolu

Çeyrek finalde Hatay kadın basketbol takımı ile eşleşen Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yeni Şehir Belediyesi mücadeleyi 81 – 58 kazanmış ve yarı finale adını yazdırmayı başarmıştı.

Yarı Final eşleşmesinde Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yeni Şehir Belediyesi Orman spor kadın basketbol takımı ile eşleşti. Turuncu lacivertli ekip Orman spor kadın basketbol takımını 96 – 93 skor ile elemeyi başardı.

Finalde Fenerbahçe kadın basketbol takımı ile Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yeni Şehir Belediyesi kupayı müzelerine götürebilmek için sahaya çıktı. Turuncu lacivertli ekip Kadınlar Türkiye Basketbol Kupası’nda Fenerbahçe kadın basketbol takımını 71 – 58 skor ile mağlup etti.