Turuncu Lacivertliler Parkeye İndi

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi parkede sezonu açtı. Turuncu lacivertli ekipte 2022 2023 sezonu hazırlıkları başladı. Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi gelecek sezon Euro lig, kadınlar basketbol Süper Ligi, Türkiye Kupası ve cumhurbaşkanlığı Kupası’nda şampiyonluk hedefi olan ekip bu hedef doğrultusunda hazırlıkların start verdi. Kendi tesislerinde çalışmalarına başlayan turuncu lacivertli ekipte yeni transferler Gamze Takmaz ile Özge Yavaş’ın yanı sıra Asena Yalçın, Sinem Ataş ve kaptan Esra Ural Topuz’un katılımı ile yapılan antrenmanlarda altyapıdan 6 tane genç basketbolcu da yer aldı.

Teknik koordinatör Zafer Kalaycıoğlu ve kondisyoner Hilmi Taşer, turuncu lacivertli ekibin ilk antrenmanında görev aldı. Turuncu lacivertli ekibin antrenmanı hafif tempoda top sürme çalışması ardından turnike atarak ısınma çalışması yapıldı. Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi’nde oyuncular daha sonra çeşitli koordinasyon oyunları oynadı. Antrenmanın son bölümünde ise turuncular cadde ekip fitness salonuna giderek soğuma hareketleriyle ilk antrenmanı tamamladı.

Turuncu Lacivertli Ekipte Hedef Kupaları Mersin’e Getirmek

Gelecek sezona ilişkin açıklamalarda bulunan teknik koordinatör Zafer Kalaycıoğlu bütün oyuncuları motive gördüğü ifade etti. Takımdaki oyuncuların burada olmaktan mutlu oldukları gözler aynen okunuyor diyen teknik koordinatör kariyeri boyunca birçok büyük kulüpte önemli işler yaptığını ifade etti. Şimdiye kadar gördü en iyi organizasyonun burada olduğunu belirten Zafer Kalaycıoğlu turuncu lacivertli ekibin kadın basketbolunda lokomotifi olacak takım olarak gördüğünü ifade etti. Kendilerine de önemli bir görev düştüğünü ifade eden tecrübeli basketbol adamı gelecek sezon için kupaları Mersin’e getirerek görevlerini layıkıyla yerine getirmek istediklerini sözlerine ekledi.

Kondisyoner Hilmi Taşer Türk oyuncular ile daha önce 2 – 3 antrenman yaptıklarını ifade ederken bugün altyapıdan katılan oyuncularla birlikte çalışmaya başladık dedi. Oyuncuların oldukça hazır geldiğini söyleyen Hilmi Taşer gerekli önlemleri aldıklarını ve belli bir tempo içerisinde çalışmalara başladıklarını ifade etti. Kondisyoner Hilmi Taşer çalışmalarda demek ödeme arttırarak ilerleyeceklerini ve oyuncuların gelişim durumunun kendilerini yönlendireceğini açıkladı. Şu ana kadar her şeyi iyi gözlemlediklerini ve önlerinde yeterli bir zamanın olduğunu söylerken süreç içerisinde iyi bir başlangıç olduğunu daha iyi göreceklerini sözlerine ekledi

Turuncu Lacivertlilerde Yeni Transferlerde Açıklamalarda Bulundu

Yeni transferlerden Gamze Takmaz Hedeflerinin net bir şekilde belli olduğunu ve yarıştıkları tüm kulvardaki kupalara talip olduklarını açıkladı. Kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını ve adım adım ilerleyeceklerini söylerken acele etmelerine gerek olmadığını çünkü önlerinde çok uzun bir süreç olduğunu söyledi. Bu duruma göre antrenman programlarını hazırladıklarını söylerken güzel ve sağlıklı bir sezon geçirip tüm kupaları almak için temennide bulundu.

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi transfer olduğu için mutlu ve heyecanlı olduğunu söyleyen Özge Yavaş ise hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalara başladıklarını ifade etti. Adım adım ilerleyerek tüm kupalara almak istediklerini sözlerine ekledi.