Çukurova Basketbol Kulübü Altyapıdaki Genç Oyuncuları A Takımla Çalıştırıyor

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi teknik heyetin gözlemleri doğrultusunda kulübün altyapısında forma giyen genç basketbolcuları A takım ile birlikte antrenmanlara dahil etme kararı alındı. Teknik ekibin isteği doğrultusunda turuncu lacivertli ekibin A takımı ile antrenmana çıkan genç yetenekler sergilemiş oldukları performans ile dikkat çekmeyi başardı. A takımda kalıcı olmak isteyen genç basketbolcular hem kendi takımlarına hem de Türk basketboluna daha fazla hizmet etmek için çalışıyor.

Turuncu Lacivertli Ekip Altyapı Yatırımları İle Dikkat Çekiyor

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi altyapı yatırım ve projeleri ile tüm Türk basketbol camiasında takdir toplamıştı. Turuncu Lacivertli ekip altyapıya yatırımları ile genç basketbolcuların gelişimine önemli katkılarda bulunmuş ve hala daha bu yatırımlara ve gelişimlere verdiği önem sürüyor. Genç basketbolculara özel antrenörler, kondisyonerler, fizyoterapist, psikolog ve diyetisyenler ile geleceğe hazırlık yapılıyor. Bu sırada performanslarını yükselten genç basketbolcular turuncu lacivertli takımda ödüllendirilirken bu yükselen performansları ile Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi forması giyen genç basketbolcular kendi yaş kategorilerinde milli formayı da giyebiliyor. Yine milli takıma kadar yükselmeyi başaran Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi sporcuları kulüp içerisinde ayrı olarak ödüllendiriliyor.

Altyapıdan A Takım Antrenmanına Katılan Genç Basketbolcular

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi altyapı genel koordinatörü Halil Demirbilek ile kulübün U14 ve U 12 takım baş antrenörü Ali Doğan Korkmaz ikilisinin Türk basketboluna kazandırdığı yeni genç basketbolcular şu isimler oldu:

18 yaşındaki Elanur Menteş, 17 yaşındaki Edanur Karabulut, 15 yaşındaki Elif Batı ve yine 15 yaşındaki Elif Özdemir, 14 yaşında bulunan Azra Gültekin, Dilara Ersoy ve Kosovalı Malvina Haziri.

Turuncu lacivertli ekipte teknik koordinatör Zafer Kalaycıoğlu’nun istekleri doğrultusunda A takım ile birlikte bu genç sporcular idman yapmaya başladı. Turuncu lacivertli ekipte kaptan Esra Ural topuz önderliğinde Asena Yalçın, Sinem ataş, Gökşen Fitik, Gamze takmaz ve özge yavaş gibi tecrübeli basketbolcular genç basketbolculara çalışkanlıkları ve performansları ile örnek oluyor.

Genç basketbolcular kendilerini çizilen set oyunlarını öncelikle tecrübeli isimlerden izliyor ve daha sonra verilen direktiflere adım adım uygulamaya çabalayan genç yetenekler antrenman boyunca çok özverili bir şekilde çalışmalarını yürütüyor.

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi kadın basketbolunun lokomotifi olma hedefi doğrultusunda günden güne geliştiğini belirten teknik koordinatör zafer Kalaycıoğlu bu büyümeyi gerçekleştirecek olan gençlerin gelişip a takımda forma giyerek bu hedefe gerçekleştirme görevini onların devralması ve devraldıkları bayrağı daha yukarılara taşımalıdır dedi. Bu bağlamda süreklilik sağlanması gerektiğini ifade eden teknik koordinatör altyapı oyuncularının 1 hafta boyunca a takım ile çalıştığını ifade etti. 4 oyuncunun milli takımda olduğu için takım ile birlikte antrenmanlara katılamadığını belirten zafer Kalaycıoğlu milli takımlarda bulunan sporcuların ay sonuna doğru takıma katılmasıyla birlikte antrenmanların çok daha güçlü 1 şekilde sürdürüleceğini sözlerine ekledi.