Trabzonspor Sezon Sonunu Beklemeden Yolları Ayırdı

Karadeniz ekibi Bordo mavili takım Trabzonspor bu sezon süper lig ve Türkiye kupasında istediği gibi bir sezon geçiremeyerek erken havlu atmışlardı.

Bordo mavili takım da ki alınan kötü sonuçlar ve ekonomik zorluklar sonrasında ilk önce başka Ahmet Ağaoğlu görevinden istifa ederek kulübü seçime götürmüştü. Yıllar sonra Karadeniz ekibine şampiyonluk yaşatan tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ise istifasını sunarak o da kulübe veda eden isimlerden birisi olmuştu.

Ayrılıklar sonrasında bordo mavili takım da yeni başkan görevine başlarken teknik direktör arayışları bir hayli uzun sürmüştü. Kötü halde olan takımın başına geçmek için birçok isim ile görüşen Trabzonspor en son 51 yasındaki Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ikna ederek göreve getirmişlerdi.

Süper lig de bordo mavili takım ile çıktığı karşılaşmalar da kötü bir giriş yapan Hırvat teknik adam en son MKE Ankaragücü galibiyeti ile kendilerine gelmişlerdi.

Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile gelecek sezon için planlamalara başlayan bordo mavili takım ve yönetim birlikte çalışarak kadroda düşünülmeyen isimler ile yollarını ayırmaya devam ediyorlar.

Karadeniz ekibinde sezon başında yaz transfer döneminde Hollanda ekibi olan Ajax’ tan kiralık olarak bordo mavili takımın kadrosuna dahil olan 19 yasındaki genç sol kanat oyuncusu Naci Ünüvar sezon sonunu beklemeden takımdan ayrıldı.

NACİ ÜNÜVAR İLE YOLLAR AYRILDI

Bordo mavili takım Trabzonspor sezon başında yaz transfer döneminde Hollanda ekibi olan Ajax’ tan kiralık olarak sezon sonuna kadar kadrosuna kattığı 19 yasındaki genç sol kanat oyuncusu Naci Ünüvar sezon sonunu beklemeden takımdan ayrıldı.

Karadeniz ekibi normal de sezonun bitmesine birkaç hafta kalmasına rağmen 19 yasındaki genç oyuncusunu kulübü Ajax’ a geri gönderdiler.

Gelecek vadeden isimlerden birisi olan 19 yasındaki Naci Ünüvar takımdan ayrılmasında kiralık olarak geldiği için Hollanda kulübü Ajax’ da genç oyuncunun yeterli süreye alamadığını ve en önemlisi de Hırvat teknik adamın kadrosunda kiralık oyuculara süre vermek istemediği için yollar erkenden ayrıldı.

kattığı 19 yasındaki genç sol kanat oyuncusu Naci Ünüvar bunlar ile beraber sakatlığı da olduğu için sürede alamayacağı bu süreçte Hollanda kulübü oyuncusunu geri çağırarak tedavisine kulübünde devam etmesini de istediler.

NACİ ÜNÜVAR KİMDİR? KARİYERİ NASIL?

19 yasındaki genç sol kanat oyuncusu Naci Ünüvar futbol kariyerine Ajax Altyapısında başlayan Türk asıllı oyuncu güncel piyasa değeri 3 Milyon Euro.

Hollanda ekibi olan Ajax ile 2026 yılına kadar sözleşmesi devam eden Naci Ünüvar bu sezon bordo mavili takım Trabzonspor ile geçirdiği kiralık süreçte 8 lig maçında süre ala bilirken 1 gol 1 de asist ile sahada yer alan genç oyuncunun süper lig serüveni erken sona ermiş oldu.